10 dôvodov, prečo sa nerozvediem so svojou ženou

10 dôvodov, prečo sa nerozvediem so svojou ženou
Práve držím v ruke, priamo z mojej domácej kancelárie v Corn Borer, Indiane, top desať dôvodov, prečo sa nerozvediem so svojou ženou.

Autor: James Watkins

Pozn.: Text je potrebné čítať s nadhľadom;)

 

10. Už nikdy viac nechcem s niekým chodiť!

Chodenie je pre mňa príliš podobné pracovnému pohovoru. Najprv musíte zodpovedať otázky typu: „Ahoj. Chodíš sem často?“

Oblečenie na stretnutie – musím vyzerať normálne (nenechám sa predsa zastrašiť nejakou snobskou matrónou), a pritom štýlovo (to rande je pre mňa dôležité, tak chcem vyzerať „špičkovo“!).

Samo interview: „Chutí ti tu ryba?“ „Čítal si najnovší román Johna Grishama?“ „Počul si, že Western Widgets sa zjednotili s Amalgamated Gizmos?“ „Vieš o tom, že máš špenát zaseknutý medzi zubami?“

A nakoniec, čakanie na telefonát. Ak jej zavolám nasledujúci deň, bude to vyzerať, že na ňu príliš tlačím, alebo ešte horšie, že som zúfalý?

Plus, kým si hľadáte prácu, nie ste za to platený a nemôžete využívať výhody!

Mám rád bezpečnosť dvadsaťdvaročných (a stále trvajúcich) dobrých výsledkov. Prečo by som si mal hľadať ďalšiu prácu?

 

9. Skutočne by to poškodilo predavačov kníh, ak by autor publikácie o rodinných hodnotách opustil svoju manželku kvôli exotickej tanečnici.

Viete si predstaviť tie novinové titulky v potravinách pri pokladni?

„Jim ušiel s pobehlicou“

„Spisovateľ uniesol cudzinku“

„Watkins sa zbláznil do divokej ženy“

Bulvár a investigatívne televízne šou priam vyhľadávajú také situácie. Takže, skutočne nechcem, aby sa nejaký kamerový štáb zjavil na mojej príjazdovej ceste a ja by som si musel zakrývať tvár a upaľovať preč.

A vydavatelia skutočne nemajú radi chýbajúcu dôveryhodnosť, takže by som si musel zmeniť meno, môj štýl písania a vrátiť sa späť k prispievaniu do týždenníka pre nakupujúcich v Battle Creek.

Okrem toho, pravdepodobne by ste nebrali vážne knihu „o rodinných hodnotách“ (teraz beriete, však?), ak by ste vedeli, že autor tej knihy je trikrát rozvedený a žije so striptérkou o dvadsať rokov mladšou (nerozviedol som sa).

 

10 dôvodov, prečo sa nerozvediem so svojou ženou

 

8. Mám rád vzrušujúci a bezpečný sex.

Niekoľkokrát som zavtipkoval, že ak by Lois bola ešte lepšia milenka, bola by vdova. A kým som schopný riskovať pri sexe s mojou manželkou, nie som taký blázon, aby som riskoval všetky smrteľné choroby tam vonku.

Napríklad: Podľa môjho lekára sú genitálne bradavice dnes najčastejšie sexuálne prenášanou chorobou. A odstrániť sa dajú iba vyrezaním alebo vypálením. Neexistuje, aby som chcel kyselinu dusičnú alebo skalpel kdekoľvek blízko môjho chromozómu Y!

Niektoré zo štyridsiatich chorôb, ktoré Oddelenie zdravia v Minnesote identifikovalo ako sexuálne prenosné, sú smrteľné (AIDS), ďalšie môžu poškodiť vaše sexuálne orgány (chlamýdie a kvapavka) a najmenej jedna (syfilis), ak nie je včas odhalená, môže spôsobiť slepotu, srdcové ochorenia, paralýzu, poškodenie mozgu a smrť.

A rovnako ma neohúril ani „chránený“ sex. Mimo toho celého vzrušenia, že máte sex s latexom, kondómy zlyhajú približne jedenkrát z piatich použití pri predchádzaní tehotenstva a jedenkrát z troch pri prenose pohlavných chorôb.

Takže si vyberám vernosť a zdravie. Čo ma privádza ku…

7. Nie som taký blázon, aby som umrel predčasne.

Strávil som príliš mnoho času na mojom horskom bicykli naháňaný psami a jedol priveľa jedla bez tuku (a bez chuti) na to, aby ma predčasne zabil rozvod.

Podľa sedemdesiatročnej štúdie v Americkom žurnále verejného zdravia a v časopise Americký psychológ, rozvod možno porovnať s vyfajčením dvoch balíčkov cigariet denne. Rozvedení majú štyridsaťpercentne vyššiu šancu „predčasnej smrti“ ako tí, ktorí sú stabilne ženatí/vydaté. Muži, ktorí po rozvode ostali slobodní, skončili ešte horšie – až stodvadsaťpercentná šanca skoršieho úmrtia. Ženy, ktoré ostali po rozvode slobodné, zvýšili svoj risk o osemdesiat percent.

A rozvod môže zvýšiť vaše šance na smrteľnú rakovinu! Tvrdí to po rozsiahlom výskume Dr. David B. Larson, prezident Národného inštitútu pre výskum zdravotnej starostlivosti. U rozvedených mužov je dvojnásobne vyššia pravdepodobnosť, že zomrú na kardiovaskulárne ochorenie, ako u ich ženatých priateľov. Ale počkajte, je toho ešte viac. Larson zistil, že rozvedení páchajú samovraždu trikrát častejšie ako tí v manželstve.

To je dôvod, prečo budem cvičiť, jesť správne a ostanem ženatý! (A ostať ženatý je jednoduchšie, ako pravidelne behávať a jesť ovsené otruby.)

10 dôvodov, prečo sa nerozvediem so svojou ženou

 

6. Nájomný vrah je lacnejší než rozvodový právnik (nerobte paniku, dočítajte až dokonca!)

Miestny blbec nedávno zaplatil nájomnému vrahovi päťtisíc dolárov, aby vyhodil do vzduchu auto jeho ženy (za predpokladu, že ona v ňom bude sedieť). Jeden priateľ sa nedávno rozvádzal s manželkou a dokopy zaplatí za celý zvyšok života päťstotisíc dolárov. Z toho vyplýva, že vrah je lacnejší než právnik.

Pozrime sa najprv na právnika. Hodinová mzda pri riešení rozvodu (päťdesiat až dvestopäťdesiat dolárov za hodinu), potom ešte prirážka. To je len začiatok.

Potom súdne náklady, ktoré zahŕňajú prípad, prepis výsluchov, predvolanie, kopírovanie, poštu, telefónne účty, psychiatrické vyšetrenia a správy zo sociálky. A keď už sme sa takto rozbehli, pripočítajte si výživné, prirátajte náklady na zdravotné a životné poistenie, školné na výšku.

A nezabudnite, že vaša bývalá vás pravdepodobne nebude chcieť naďalej v dome, takže si pripočítajte náklady na vaše nové bývanie.

Au! Tých päťtisíc pre zabijaka zrazu neznie tak zle ako rozvod. Ale dobrý, kvalifikovaný manželský poradca je ešte lacnejší (sedemdesiatpäť dolárov za sedenie), za rok teda okolo štyritisíc dolárov! Lois a ja sme sa teda rozhodli pre rok v manželskej poradni.

5. Či sa vám to páči alebo nie, som vzor.

Profesionálni športovci sŕkajú kolu, kopú kameramanov do rozkroku a dovolia svojim hormónom ovplyvňovať ich vzťahy s opačným pohlavím, hovoria: „Hej, ja nie som vzor.“

Ako spisovateľ a spíker a taktiež jednoduchý chlapík, ktorý chodí na zápasy Malej ligy a do miestneho kostola, si taký luxus nemôžem dovoliť. Nie že by som chcel sŕkať kolu, kopať kameramanov do rozkroku a dovoliť svojim hormónom ovládať moje vzťahy s opačným pohlavím. Ale, či sa vám to páči alebo nie, som vzor.

„Nuž, ak to môže Watkins robiť s polovicou dievčat z tímu Laker Girls, tak môžem i ja!“

„Wau, ak sa niekto, kto píše knihy o dôležitosti manželstva, rozvedie, aké šance má moje manželstvo?“

Takže, hoci nemám na svojich pleciach „tak veľa“ zodpovednosti, moje skutky ovplyvňujú mojich čitateľov, moju rodinu a miestny tím Malej ligy.

 

4. Investoval som príliš veľa času, peňazí a snahy do tohto vzťahu.

Počas dvadsiatich dvoch rokov manželstva som strávil s Lois 192 720 hodín. A, už keď som si vypočítal toto, spoločne sme zarobili a minuli skoro milión dolárov, ktoré slúžili na to, aby sme si zabezpečili bývanie, oblečenie, jedlo a pitie pre nás dvoch a naše dve deti – a to už je veľká investícia.

Neodkráčal by som len tak od miliónovej spoločnosti. Takže dáva zmysel, že budem pokračovať v tom, čo som úspešne rozbehol.

10 dôvodov, prečo sa nerozvediem so svojou ženou

 

3. Už som dostatočne pobabral životy Faith a Paula.

Americký žurnál verejného zdravia tiež odhalil, že rozvod rodičov znižuje vyhliadky na úspešný život ich detí! Šance na predčasnú smrť u detí mladších ako dvadsaťjeden rokov stúpajú s rozvodom rodičov až o štyridsaťštyri percent. A ak sa Lois a ja rozídeme, Faith a Paul majú tiež vyššie šance na rozvod.

Plus, David Popenoe v knihe Život bez otca píše, že až sedemdesiat percent dlhodobých väzňov vyrástlo v rodine bez otca, rovnako ako šesťdesiat percent sexuálnych násilníkov a sedemdesiatdva percent mladistvých zabijakov. Au!

Možno ostať spolu kvôli deťom nie je až taký zlý nápad.

2. Sľúbil som, že sa nerozvediem.

V jeden horúci augustový večer roku 1974 som stál v kostole zaplnenom príbuznými a priateľmi, pred ktorými som sľúbil „milovať, ctiť a starať sa“ o Lois, „kým nás smrť nerozdelí“.

Neboli to dva prekrížené prsty na detskom ihrisku, ani tam nebola hŕba biblií. Nebola tam dokonca ani záruka.

Bol to sľub daný len raz za život, pred mojimi rodičmi, starými rodičmi, tetami, strýkmi, sesternicami, budúcimi svokrovcami, bývalými opatrovateľkami a učiteľkami, priateľmi, kolegami, troma členmi kléru a inými dobroprajníkmi.

Ak nedodržím svoje sľuby banke alebo prevádzkovej spoločnosti, jednoducho mi vezmú moju Hondu alebo vypnú elektrinu. Ale ak sa rozvediem s Lois, sklamal som nielen moju manželku, ale aj celý kostol svedkov.

Jasne, môj brat mi možno stále bude dôverovať a ja budem strážiť jeho mačku, keď bude mimo mesta, a pravdepodobne si stále budem môcť požičať desať dolárov od kamošov, ale porušil som najväčší sľub svojho života. A ja chcem byť niekto, kto dokáže slovo dodržať.

A tak si len držím prsty a dúfam, že neumriem predčasne.

1. Skutočne milujem Lois.

Myslím si, že máme celkom dobrý „trojuholník lásky“ – eros, filia a agapé.

Manželstvo, akokoľvek, je akoby jazda na zvončekovej dráhe. Máme svoje dobré i horšie dni, „v zdraví i v chorobe“, „v bohatstve i v chudobe“, „v dobrom i v zlom“. Ale ak si udržíš ruky i nohy v „kabínke“ po celý čas, prejdeš bezpečne všetkými zákrutami i špirálami.

Napríklad: Lois a ja sme už prešli kadečím: moje štyri operácie v troch nemocniciach počas dvoch mesiacov, jej boje so „skleneným stropom“ rovnako ako klinickou depresiou a chronickou únavou. Prešli sme si obdobím, keď si naša dcéra myslela, že mám IQ ako kiwi a máme nebezpečne kreatívneho syna s ADHD. Plus typické nezhody v rodinnej, finančnej či výchovnej oblasti.

Ale všetky tie „lepšie časy“ stáli za to!

A to je dôvod, prečo sa nerozvediem so svojou manželkou.

Zdroj: jameswatkins.com

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00