TOP

10 otázok pre: Peter Štupák

Je vedúcim katolíckeho spoločenstva Marana Tha so sídlom v Prešove. S manželkou Gabrielou majú štyri deti. Okrem toho sú aj národnými koordinátormi kurzu Manželské večery. Peter Štupák (41) má rád hudbu, chodí na misie, evanjelizuje… a? Prezrádza o sebe aj ďalšie veci, ktoré sa ho možno doteraz ani nikto neopýtal.
 1. Predstav si, že by si nebol ženatý. Čo by si robil?

Neviem si to celkom predstaviť, pretože od mlada som vnímal, že som povolaný do manželstva. No ak by som nebol, bol by som kňazom alebo misionárom niekde v rozvojových krajinách.

 

 1. Ráno ako prvé: musíš si dať kávu, alebo hneď sa ideš modliť?

V minulosti som si najprv dal kávu. Teda mal som kávičku s Bohom. V poslednom čase však nechcem začínať deň s kávou, tak si dávam s Bohom čajík. (úsmev)

 

 

 1. Aké tri veci by si chcel, aby Boh pre teba urobil tento mesiac?

Aby mi dal Boh múdrosť správne si rozvrhnúť čas na prácu a oddych (oddych totiž zanedbávam). Aby mi dal Boh lásku, aby som miloval ľudí. Aby mi prehĺbil túžbu po ňom (po Bohu).

 

 1. Tvoja najlepšia vlastnosť?

Neustály optimista.

 

 1. Čo by si nikdy nezdieľal na sociálnej sieti?

  Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

  Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


  Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť  Komentáre