10 VECÍ, KTORÉ BY MALI VEDIEŤ ŽENY: Po čom túžia muži?

10 VECÍ, KTORÉ BY MALI VEDIEŤ ŽENY: Po čom túžia muži?
Zrejme pre vás nebude prekvapením, že Boh nadizajnoval muža a ženu odlišne. Niektoré z týchto rozdielov uznávame všetci, iné sa na prvý pohľad vidieť nedajú.

Autor: Jim Burns

Shaunti Feldhahnová, fejtonistka, autorka a rečníčka, napísala fantastickú knihu Iba pre ženy: Čo potrebujete vedieť o vnútornom prežívaní mužov. V tejto knihe vymenúva prekvapivé fakty, ktoré sa dozvedela o mužoch po rozhovoroch s tisíckou z nich. Mal som príležitosť viesť so Shaunti rozhovor pre naše rozhlasové vysielanie. Hovorili sme pritom o desiatich veciach, ktoré by si muži želali, aby o nich ženy vedeli. Myslím, že ich budete pokladať za fascinujúce! Ba čo viac, verím, že keď tieto záležitosti pochopíte, budete pripravené viesť svoje manželstvo lepším smerom!

 

Muž sa radšej bude cítiť nemilovaný, než neschopný a neuznaný

Manžel potrebuje vedieť, že jeho manželka ho rešpektuje na verejnosti i v súkromí. Keď vie, že mu manželka dôveruje, obdivuje ho a verí v neho, vtedy sa mu darí. Prieskum Shaunti Fedlhahnovej ukázal, že muži radšej prídu o pocit lásky zo strany svojich žien, než aby boli nimi opovrhovaní.

 

Mužov hnev je často reakciou na pocit neúcty od jeho ženy

Keď sa muž začne na svoju ženu hnevať, možno nepríde a nepovie: „Ty si ma nevážiš!“, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa cíti hlboko ranený niečím, čím mu podľa neho žena preukázala neúctu a potupu.

 

10 VECÍ, KTORÉ BY MALI VEDIEŤ ŽENY: Po čom túžia muži?

 

Muži sú neistí

Muž sa obáva, že nestojí za veľa – nielen v práci, ale aj doma, vo svojej úlohe manžela. Možno to nikdy nahlas nepovie, ale vo vnútri  – potajomky – je veľmi zraniteľný. Aká je protilátka? Potvrdzovať jeho kvality. Pre mužov je toto úplne naj! Ak potvrdenie svojich kvalít nedostanú od svojich manželiek, budú ho hľadať niekde inde. Ale keď ich manželky pravidelne a úprimne ubezpečujú (mimochodom, nie lichôtkami), začnú sa cítiť omnoho bezpečnejšie a sebaistejšie vo všetkých sférach svojho života.

 

Muž cíti ťarchu zodpovednosti postarať sa o rodinu

Rozumovo nejde o to, ako veľa či málo muž zarába, alebo snáď o väčší / menší zárobok jeho manželky v jej kariére. Muži jednoducho nesú emocionálnu ťarchu zabezpečenia rodiny. Nezvolili si ju sami, sú tak jednoducho stavaní. A tak táto nikdy úplne nezmizne z ich mysle a môže mať za následok až pocit, že sú v pasci. A hoci manželky im nemôžu od tohto bremena pomôcť, môžu im v ňom zdravou dávkou ocenenia, povzbudenia a podpory uľaviť.

 

Muži chcú viac sexu

Na toto možno každý prirodzene zareaguje „Aaaale čo, vážne?“ Ale bolo by to najpravdepodobnejšie z nesprávnych príčin. Totiž prvotne predpokladáme, že muži chcú so svojimi ženami viac sexu vďaka svojmu telesnému nastaveniu (svojim „potrebám“). Ale čuduj sa svete, prieskum Shaunti Feldhahnovej ukázal, že dôvodom je ich silná potreba, aby po nich ich ženy túžili. Muži jednoducho musia byť žiadaní. Pravidelný a uspokojujúci sex je nevyhnutný pre to, aby sa muži cítili milovaní a chcení.

 

Sex znamená viac než sex

Keď majú muži vedomie, že sú sexuálne žiadaní, má to obrovský vplyv aj na zvyšok ich života. Dáva im to stále väčší pocit sebaistoty a celkovej pohody, ktorý sa prenáša aj do každej inej sféry. Táto minca však má aj odvrátenú stranu s veľmi negatívnym dopadom. Ak sa manžel cíti od manželky sexuálne odmietaný, nevníma to len ako odmietanie fyzické, ale cíti sa odmietaný vo všetkých svojich úlohách – ako manžel, živiteľ i muž. Práve preto je neuveriteľne dôležité urobiť zo sexu jednu z prvoradých vecí v manželstve!

 

10 VECÍ, KTORÉ BY MALI VEDIEŤ ŽENY: Po čom túžia muži?

 

Muži zápasia s vizuálnym pokušením

Znamená to, že čo sa týka žien, drvivá väčšina mužov reaguje na vizuálne podnety. A to nezahŕňa len mužov, čo očami blúdia kade-tade. Ani najsvätejší manžel si nemôže pomôcť a keď sa nejaká žena oblečie tak, že púta pohľady na svoje telo, všimne si ju. A hoci by to bol iba letmý pohľad, v mužskom mozgu sa takýto obraz ukladá do „vizuálneho organizéra“, ktorý sa vynorí bez akéhokoľvek varovania. Muži si môžu zvoliť, či sa týmito obrazmi a spomienkami budú zaoberať, alebo ich nechajú bez povšimnutia, ale nemôžu ovplyvniť, kedy sa objavia.

 

Muži majú radi romantiku, ale pochybujú, či sami dokážu byť romantickí

Pravdu povediac, mnohí chlapi pôsobia ako totálne neromantickí zadubenci, ale to neznamená, že takí chcú byť! Túžia byť romantikmi, ale spochybňujú svoju schopnosť to preukázať. Hluší ich vnútorné váhanie, že sa strápnia a zlyhajú, a toto riziko vnímajú ako niečo veľmi pravdepodobné. Manželky môžu výdatne pomôcť pri posilňovaní dôvery svojich manželov v ich romantické schopnosti tým, že ich budú povzbudzovať a prehodnotia, čo pojem romantika znamená. Napríklad, žena sa môže zaťať, ak ju muž pozve do železiarstva, ale je dosť možné, že jej to navrhuje, lebo to vidí ako príležitosť niekam ako pár vypadnúť a byť prosto spolu. A čo je už na tom neromantické?

 

Mužom záleží na vzhľade ich manželiek

Tým sa nesnažím povedať, že všetci chlapi chcú, aby ich ženy vyzerali ako naj topmodelky. Čo chce chlap naozaj, je vedieť, že jeho manželka sa snaží o seba starať (a nevzdáva to), pretože na tom záleží jemu (mužovi)!. Muži si vážia úsilie, ktoré ich manželky vynakladajú na to, aby si udržiavali atraktivitu.

 

Muži chcú, aby ich manželky vedeli, ako veľmi ich milujú

Tento bod bol na vrchole rebríčka. Muži si nie sú istí, či to dokážu vyjadriť, ale svoje manželky milujú celým srdcom. Chcú im to ukázať, a túžia po tom, aby ženy túto skutočnosť pochopili.

Zdroj:  cbn.com

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00