28. ročník Dobrej noviny vrcholí Trojkráľovým sprievodom a prijatím u prezidentky Zuzany Čaputovej

28. ročník Dobrej noviny vrcholí Trojkráľovým sprievodom a prijatím u prezidentky Zuzany Čaputovej

Kolednícka skupina z Liptovských Sliačov priniesla vianočnú dobrú novinu na prelome rokov Slovákom pôsobiacim v Ríme a vo Vatikáne. Navštívili Pápežské slovenské kolégium sv. Cyrila a Metoda, Pápežskú švajčiarsku gardu, Dikastérium pre východné cirkvi ako aj Slovenskú redakciu Vatikánskeho rozhlasu. Ich program vyvrcholil účasťou na novoročnej svätej omši v nedeľu 1. januára, ktorú celebroval pápež František.

Vo štvrtok 5. januára o 17:00 navštívili koledníci Dobrej noviny zo Šurian najvyššieho zástupcu Svätej stolice na Slovensku, apoštolského nuncia Mons. Nicolu Girasoliho.

Dnes, v piatok 6. januára na sviatok Zjavenia Pána, ľudovo nazývaný sviatok Troch kráľov, Dobrá novina pozýva širokú verejnosť do ulíc hlavného mesta Bratislavy na tretí ročník Trojkráľového sprievodu. Podujatie začne o 14:30 na nádvorí Bratislavského hradu, odkiaľ sa slávnostný sprievod hviezdonoscov, vlajkonosičov, gajdošov a troch kráľov presunie plánovanou trasou až do ulíc Starého mesta na Hlavné námestie. Podujatie je vhodné pre rodiny s deťmi.

Tradičné koledy a vinše zaznejú po Novom roku aj v Prezidentskom paláci. V pondelok 9. januára o 14:00 prijme prezidentka Zuzana Čaputová dve kolednícke skupiny. Tisíce rovesníkov z celého Slovenska budú symbolicky reprezentovať skupiny z Kátloviec a Podkoníc.

 

28. ročník Dobrej noviny vrcholí Trojkráľovým sprievodom a prijatím u prezidentky Zuzany Čaputovej

 

###

Kolednícku akciu organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami vo viac ako 800 obciach a mestách na celom Slovensku.

Verejná zbierka Dobrá novina – 28. ročník je zapísaná v registri verejných zbierok MV SR pod číslom 000-2022-031718 zo dňa 13. 7. 2022 na všeobecne prospešný účel rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci.

Bližšie informácie o koledníckej akcii a použití prostriedkov z verejnej zbierky nájdete na www.dobranovina.sk.

 

Informoval: Daniel Fiala

Tlačová správa+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00