5 výhod duchovného sprevádzania podľa pápeža Františka

5 výhod duchovného sprevádzania podľa pápeža Františka
Svätý Otec František mal v rámci jednej zo svojich generálnych audiencií katechézu o duchovnom sprevádzaní. Inšpirujme sa jeho pohľadom.
  1. Sebapoznanie – Pápež František uvažuje o tom, že duchovné sprevádzanie je predovšetkým dôležité pre sebapoznanie. „Ak sa pozeráme do zrkadla sami, nie vždy to pomôže, pretože človek si môže zmeniť obraz. Na druhej strane, keď sa pozrieme do zrkadla s pomocou druhého, veľmi to pomôže, pretože ten druhý ti povie pravdu – keď je pravdivá –, takto ti pomôže,“ hovorí vo svojej katechéze.
  2. Dať sa poznať a objaviť krehkosť ako bohatstvo – Zdôrazňuje, že Božia milosť v nás vždy pôsobí s našou prirodzenosťou a na prvom mieste je dôležité „dať sa poznať a nebáť sa podeliť o svoje krehkejšie stránky, v ktorých sa prejavujeme ako citlivejší, slabší alebo so strachom, že nás budú posudzovať. Dať sa spoznať, ukázať seba samého inému, ktorý nás sprevádza na ceste životom. Nerozhoduje za nás, nie: sprevádza nás“. S nádejou hovorí o tom, že krehkosť je v skutočnosti naším skutočným bohatstvom. Práve duchovné sprevádzanie nám pomáha „odhaľovať aj vážne nedorozumenia v našom uvažovaní o sebe a v našom vzťahu s Pánom“.

 

CHCETE SI PREČÍTAŤ CELÝ ROZHOVOR?

Prečítali ste si úryvok z tlačeného vydania Slovo+ (marec 2023). Celý rozhovor nájdete v papierovej forme.

Dozvedeli by ste sa ešte:

  • Aké sú ďalšie tri výhody duchovného sprevádzanie podľa pápeža Františka
  • V čom všetkom nás môže duchovné sprevádzanie obohacovať
5 výhod duchovného sprevádzania podľa pápeža FrantiškaKaždý mesiac prinášame v tlačenom Slovo+ tie najkvalitnejšie články a najzaujímavejší obsah, ktorý si môžete vychutnať doma a s vôňou papiera v modernej grafike. Objednajte si tlačené predplatné Slovo+ domov, pomôžete nám zachovať projekt Slovo+ a dostanete navyše úplne zdarma marcový výtlačok do vašej schránky priamo z redakcie.
Získajte bezplatne marcový výtlačok, kde nájdete aj tento článok, tu. (Je potrebné oň požiadať mimo nového predplatného).

 

 

Téma+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00