7 tipov na (nielen) katolícke rande

7 tipov na (nielen) katolícke rande
Či už ste slobodný, alebo zadaný, randenie môže byť nádhernou, vzrušujúcou a niekedy aj bizarnou skúsenosťou. Už len stres z toho, čo si máte obliecť, vás môže zlomiť.

Autor: Mary Bielski

A potom sú tu všetky tie detaily: Kto bude platiť? Kam pôjdeme? Prejavíme, že ten druhý sa nám páči? Ako flirtovať? A, čo je dôležitejšie, ako prežijeme tie „trápne“ chvíle?

Možno ste ako ja a tie zvláštne momenty sa vám zdajú ako bez konca. Takže, nech sa páči, tu je pár tipov, ktoré vám môžu uľahčiť randenie.

 

1. TANEC

Rande je ako tanec.

Pre mužov: Naučte sa viesť. Iniciovať. Pozvite ženu von a pripravte si plán. Jedno z mojich najhorších rande bolo, keď som nastúpila k chalanovi do auta a opýtala som sa ho: „Tak, čo budeme robiť?“ Štyridsaťpäť minút sme krúžili po meste a hľadali miesto na večeru – neúspešne. Bolo to strašné. Hoci nemám problém prispieť nápadom na rande, to, po čom skutočne túžim, je, aby muž ukázal iniciatívu už na začiatku. Je to znamenie, že mu na tom záleží a že ho zaujímam dostatočne na to, aby si rande premyslel.

Pre ženy:Naučte sa prijímať. Prijmite jeho komplimenty. A oceňte jeho snahu. Muži potrebujú naše uistenie. Dajte si pozor, aby ste ocenili jeho čas a snahu. Dovoľte mu, aby vám otvoril dvere. Nesnažte sa byť dominantnou. Je nádherným darom, keď dovolíme mužovi, aby nás viedol.


2. BUĎTE KREATÍVNI

Večera a kino? Opäť? Tie isté nudné schôdzky začnú byť po chvíli o ničom. Takže – buďte kreatívni. Choďte do zoo, na koncert alebo minigolf. Jedno z mojich najobľúbenejších rande bolo vyrezávanie halloweenskych tekvíc v kuchyni priateľovej mamy. Rande nemusí byť drahé – v zime sa môžete ísť sánkovať, na jeseň zbierať listy do parku. Počas zábavných aktivít čas beží rýchlejšie a rozhovory plynú ľahšie.

 

3. PÝTAJTE SA

Dobrý rozhovor je kľúčom k dobrému rande. Nie je nič horšie ako trápne ticho alebo keď konverzáciu vedie len jedna osoba. A tip pre pánov: ženy rady hovoria o sebe. Je to fakt! Tak ju skúste spoznať – pýtajte sa na jej záujmy, čo má rada a zisťujte, kto vlastne je. Tak bude cítiť, že jej prejavujete skutočný záujem. Ženy, nezabudnite prejaviť rovnaký záujem o muža! Opakujem, dobrá komunikácia je kľúčom k úspešnému rande.

*** TAJNÁ RADA ***

 Pred samotnou schôdzkou premýšľajte nad otázkami, ktorými môžete rozprúdiť konverzáciu vo chvíľach, keď znervózniete. Ak vám to pomôže, napíšte si to. Môže to znieť čudne, ale pomôže vám to zvládnuť stres a nervozitu. Premýšľajte nad témami, ako napríklad – čo sa stalo v škole, v práci, športy, vtipné príhody, hudba, viera a tak ďalej. Ja som sa takto pripravovala aj do práce, keď som sa mala stretnúť s ľuďmi, ktorých som nepoznala. Skutočne to fungovalo. Ak venujete čas aj mentálnej príprave vášho rande, budete sa cítiť istejšie a budete mať v zálohe dobré otázky či príbehy, o ktoré sa chcete podeliť.

7 tipov na (nielen) katolícke rande

 

4. ZAMERAJTE SA NA PRIATEĽSTVO

Ďalším kľúčom k šťastnému randeniu je zameranie sa na priateľstvo. Muži, nerobte si hlúpe vtipy, nezameriavajte sa len na fyzický aspekt ženy (to je veľké mínus). Ženy, nezačnite si hneď po druhom rande predstavovať vaše spoločné deti (tým ho akurát tak vystrašíte). Kľúčom je dôvera v Boha a zameranie sa na priateľský vzťah predtým, než sa posunie do romantického.


5. EMOCIONÁLNE HRANICE

Nezdieľajte hneď všetko. Nezačnite rozprávať o vašom/vašej ex alebo strýkovi, ktorý skončil v base. Verte mi, už sa mi to stalo. Zlé správy – nefungovalo to. Pamätajte si, dajte tomu čas a krásu vzťahu odhaľujte pomaly a postupne.

7 tipov na (nielen) katolícke rande
6. VYPNITE SI MOBIL

Nič nie je neatraktívnejšie ako to, keď človek, s ktorým idete na rande, posiela správy alebo telefonuje (pokiaľ, samozrejme, nemáte starkú v nemocnici alebo to nie je niečo skutočne vážne, čo nemôže počkať).

7. BUĎTE SAMI SEBOU

Ako dobre vieme, nie vždy ide všetko hladko, ale je dôležité pamätať si, že práve TEBA pozval na rande. Nesnažte sa nasadiť si nejakú masku, nesnažte si byť tým, kým by ste chceli byť. Pretože človek, ktorý je s vami na schôdzke, chce spoznať vás a nie nejaký „obraz“ či „myšlienku“. Chce spoznať vaše pravé ja.

Takže, dámy, nebojte sa objednať si viac než šalát, ak ste hladné. A muži, nebojte sa priznať, že sa vám skutočne páči ten ženský film. Verte mi, budete pre partnerku príťažlivejší.

Buďte trpezliví a nenechajte sa znechutiť drobnosťami. Ak sa niečo pokazí, ak sa vám zasekne v zuboch kúsok šalátu, decentne si ho vyberte. Randenie je dobrodružstvo.

Zdroj: lifeteen.com

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00