TOP

Adoptuj si starkého!

Život, ktorého zmysel plynie vo vlnách prijímania novej generácie a odprevádzania tej staršej, asi nie je pre súčasnú mladú generáciu inšpiratívny. Alebo je chyba vo výchove k hodnotám?

Podľa prieskumov má nízka demografická krivka ešte jeden nielen štatistický dopad – končí sa obdobie nízkej bezdetnosti. To znamená, že pribúdajú páry, ktoré bez ohľadu na to, či žijú v manželstve, alebo nie, nemajú z rôznych dôvodov deti. Príčin je viac: mnohí ich nechcú, poniektorým sa podarilo nájsť životného partnera až neskoro a poniektorí sa rozviedli, skôr ako nejaké deti vôbec mali.

Zdá sa, že tí, ktorých sa to priamo týka, teda potenciálni rodičia, to momentálne ako tragédiu vo väčšine prípadov nevnímajú. Ich život je plný iných aktivít a majú pocit, že napĺňajú svoje dni tým, čo ich baví a po čom túžili. A často by tieto aktivity boli na realizáciu náročnejšie, ak nie nemožné s deťmi.

 

 

Horšia situácia je však s vnímaním a očakávaniami ich rodičov, teda potenciálnych starých rodičov. Často majú len jedinú túžbu – vidieť rásť svoju krv z vlastných detí, zažiť čas

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre