TOP

Ako sa stať oddaným katolíkom (2)

Kríza katolíkov. Úpadok spoločnosti. Týmto témam sme sa venovali minulý týždeň, no pozornosť sme venovali najmä oddaným katolíkom, ktorí chcú žiť naozajstnú pravdu, dobro a krásu, a tak svetu prinášať Kristov pokoj a radosť. Najprv ho však musíme milovať a poznať.

Autor: Matthew James Christoff

Každý z nás je povolaný plne sa odovzdať Kristovi a jeho Cirkvi. Ale ako na to? Ako sa stať oddaným katolíkom? Nech sa páči, druhá polovica odporúčaní, ako prehĺbiť vzťah s Pánom.

 

7. Pravidelne sa modlite ruženec a nosievajte ho so sebou

Iba štyridsať percent katolíkov sa už niekedy modlilo ruženec a iba jeden z desiatich ho nosí so sebou. Modlitba posvätného ruženca približuje človeka k svätej Matke a jej synovi, Ježišovi Kristovi, a zároveň je to jeden z najmužnejších rituálov: ruženec sa modlili veľkí svätci každého storočia, na tichých miestach a v hukote boja. Je to mužné vyjadrenie oddanosti a vernosti.

Zaumieňte si nosiť so sebou ruženec na znak lojality a viery ako zbraň proti každodennému nátlaku diabla. Diabol neznáša ruženec. Bojí sa ho. Majte ho teda vždy poruke, aby ste sa mohli pomodliť desiatok, keď ste vďační či keď ste v strese. Spoľahnite sa na svätú Matku, vaše modlitby prinesie Ježišovi Kristovi. Ruženec je súčasťou uniformy oddaného katolíka.

 

 

 

8. Spoznajte svojho

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre