Ako si nájsť dobrú ženu

Všimol som si, že dnes veľa veriacich mužov aj žien je single. Tento článok je primárne zameraný na mužov, ktorí by si radi niekoho našli, ale nejak to zatiaľ neprichádza. Často ste možno čítali články po ktorých ste sa cítili vyslovene zle, pretože ste boli obviňovaní z toho, že nie ste dostatočnými mužmi. Dúfam, že tento článok bude trochu iný a že Vám všetkým ktorí ho budete čítať v niečom pomôže.
Prečo si sám ?

Veľa článkov si už možno čítal, ktoré tvrdili, že si sám, lebo nie si dostatočný chlap. Keď som bol ja single, pamätám si ako veľmi ma také články vytáčali. Potom sa však čosi stalo a začal som rozmýšľať nad tým, či to náhodou nie je pravda. Pretože dnes vlastne ani poriadne nevieme definovať čo by mal robiť správny muž a čo by mala robiť správna žena. Prišiel som na to, že vlastne neviem, či som správny muž pretože ani neviem čo to presne obnáša. Tak som to nejaký čas neriešil a len som sa ľutoval a nadával som na to, že som sám. Časom som začal čítať veci o manželstve a to, čo Cirkev k manželstvu učí a bol som veľmi milo prekvapený. Zistil som, že od muža súceho na manželstvo (a vlastne tým pádom aj na chodenie) mám naozaj ďaleko. Tak som sa začal pomaly učiť isté veci, aby mi raz Boh mohol jednu zo svojich dcér zveriť. Neviem ako si na tom ty, čo toto čítaš, ale ja viem dnes úprimne povedať, že dlho som na tom nebol dobre a že bolo naozaj múdre z Božej strany, že mi v tom čase žiadnu ženu nedal. Niekedy je pravda, že si za veci môžeme doslova sami.

 

Začni cvičiť

Jedna z prevratných vecí, ktoré som zistil počas svojho single času bolo, že treba sa isté veci naučiť. Treba sa cvičiť. Nemyslím však svaly (aj keď aj to je do istej miery užitočné) ale skôr myslím seba samého, svoju dušu. Nebudem tento článok ťahať smerom “toto a toto sa ženám páči a preto by si to mal robiť” ale chcem ti povedať, že Bohu sa páči, keď sa v istých veciach cvičíme. Keď hľadáme a porážame svoje nedokonalosti. Napríklad Boh má veľkú radosť z toho, keď sa snažíme ovládať. Je pravda, že sebaovládanie je príťažlivé aj pre ženu, ale ty potrebuješ v prvom rade ukázať jej Otcovi, že sa nemusí báť ti ju dať. Každý dobrý dar pochádza od Boha a dobrá žena je niečo čo muž dostane za svoje dobré skutky, tak predsa čítame v Písme. Dobrú ženu je možné si zaslúžiť tým, že budeš na sebe pracovať práve preto, lebo Boh má z takejto práce na sebe radosť a tým pádom ide o dobrý skutok. My Ho často z chodenia a manželstva vytláčame. Nikdy neobchádzaj Otca. S ním buď najprv za dobré, jemu sa snaž zapáčiť a až potom žiadaj jeho dcéru.

 

Buď dobrý

Toto je pre niekoho zjavný a trápny nadpis, ale dovoľte mi to vysvetliť.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00