Ako spontánny potrat vplýva na otcov? Piati muži sa delia o svoje skúsenosti

Ako spontánny potrat vplýva na otcov? Piati muži sa delia o svoje skúsenosti
Každá debata o spontánnych potratoch sa vždy zameriava na matku. Bola dieťaťu bližšie než ktokoľvek iný, a to, čím si prešla, bolo často traumatizujúce. Zároveň by sme však nemali, nesmieme, zabúdať na otcov. Aj oni prišli o dieťa a majú rovnaké právo na smútok.

Dokonca aj otcovia, s ktorými som hovorila, na seba nechceli priťahovať priveľa pozornosti. Stále znova obracali moju pozornosť na svoje manželky, a pripomínali mi: „Moja žena to mala oveľa ťažšie.“ Avšak utrpenie nie je niečo, čo by sme mali akokoľvek porovnávať. A keď ide o tak osobný žiaľ, musí byť priestor na vypočutie každého hlasu.

Toto sú skúsenosti piatich otcov, s ktorými som hovorila – Jeremy, Stephen, Josh, Matt, a Chris. Ich pohľad, aspoň dúfam, môže pomôcť ďalším párom sprevádzať sa navzájom v spoločnom žiali.

 

Otcova špecifická bezmocnosť

To slovo sa stále znova objavuje v našom rozhovore. „So ženou sme stratili minulý rok dve,“ povedal Jeremy. „Cítil som sa jednoducho bezmocný. Mal by som svoju ženu chrániť a tu nie je vôbec nič, čo by som mohol urobiť.“

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00