TOP

Ako vnímajú deti smrť?

Vnímajú ju inak ako my dospelí a možno práve preto nás tak inšpirujú. Deti nám odpovedali na našu otázku: Čo je to smrť a čo nás po nej čaká? Niekedy aj s pomocnými otázkami svojich rodičov.

Sveťo, 3 roky

Neviem. Po smrti pôjdeme do neba. Kde je nebo? Ježiš povedal, že je cesta. Tak on vie, kde je nebo.

 

 

Rebeka, 4 roky

Smrť je, že nie sme nažive, po smrti pôjdeme do hrobu.

 

 

 

 

 

 

Alicka, 5 rokov

Smrť znamená, že som mŕtvy. Po nej bude nebo a Ježiško.

 

 

 

Agátka, 6 rokov

Keď človek zomrie, prestane sa hýbať. Ako zistíme, že zomrel? Nebúcha mu srdce. Pochovajú ho. A po smrti pôjdeme do neba.

 

 

 

 

 

 

 

Damián, 6 rokov

Smrť je, že už nebudeme žiť. Po smrti už nikdy neuvidíme bratov a sestry, naša duša pôjde do neba a my pôjdeme do zeme.

 

 

 

 

 

Barborka, 7 rokov

Smrť je koniec nášho života na zemi. Po nej odchádzame do nebíčka alebo do očistca, alebo do pekla, podľa nášho správania na zemi.

 

 

 

 

 

 

 

Maruška, 7 rokov

Smrť je, keď niekto zatvorí oči a už sa nikdy neprebudí. Čo nás po nej čaká – buď peklo, alebo nebo, ak si zlý, pôjdeš do pekla, ak dobrý, tak do neba.

 

 

 

 

 

 

 

Johanka, 7 rokov

Neviem. Nie je smrť aj hriech? Nebezpečenstvo. Nebo alebo peklo. V nebi bude dobro.

 

 

 

 

 

 

 

Jessica, 11 rokov

Smrť je, keď niekto zomrie a jeho duša ide do neba. Po nej nás čaká druhý život v nebi.

 

Alžbetka, 12 rokov

Keď človek zomrie. Po smrti je nebo, peklo alebo očistec. Ak sa dostaneš do neba, tak to je raj.

 

 

 

 

 

 

Dominika, 12 rokov

Neviem presne, čo je smrť, lebo som ešte pri nikom zomierajúcom nebola ani ja som to nezažila. Smrť mi príde tak strašne smutne a kruto, ale ak človek zomiera v milosti posväcujúcej, ide k Bohu a na tom nie je nič smutné. Pravdaže, ten človek chýba. Ale má sa dobre a určite za nám v nebi oroduje. Treba sa zaňho modliť, aby sa dostal k Bohu, ak ešte musí byť v očistci. Nebo je pre nás veľkým tajomstvom, keďže nevieme, kde je a ani čo sa v ňom skrýva, ale aj keď o ňom skoro nič neviem, myslím si, že existuje.

 

Monika, 13 rokov

Smrť je, keď zomriem. Po nej nasleduje predstúpenie pred Boha.

 

 

Komentáre

v Slovo+ od roku 2014 Vyštudovala žurnalistiku, editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Okrem práce v Slovo+ sa venuje jazykovým korektúram kníh a časopisov. Dcéra milovaných rodičov a svojho Boha, sestra troch súrodencov. Žena, ktorá zasvätila svoj život Bohu a službe blížnym. Nohami Zvolenčanka, srdcom v nebi. Rada sa necháva unášať stránkami kníh, hudbou, službou, kreativitou či chvíľami za šijacím strojom alebo volantom. Hľadá pravdu a neuspokojí sa, kým ju nenájde. Rada objavuje Boha vo všednosti dní. Jej srdcu je obzvlášť blízke prepájanie psychológie a viery. A v neposlednom rade potrebuje najmä Ježiša a kávu (áno, v tomto poradí).