Ako žiť radostný život? 6 odporúčaní od svätého Jána Bosca

Ako žiť radostný život? 6 odporúčaní od svätého Jána Bosca
Prečítajte si rady známeho talianskeho svätca.

Autor: Vox

Ako žiť radostný život? 6 odporúčaní od svätého Jána Bosca

 

1. Žiť pre samotného Boha

Odovzdajte Bohu najväčšiu možnú slávu a vážte si ho celou svojou dušou. Ak máte na svedomí hriech, odstráňte ho čo najrýchlejšie pomocou dobrej spovede.

 

2. Byť služobníkom

Nikdy nikoho neurazte. Predovšetkým ochotne slúžte ostatným. Buďte k sebe náročnejší, než na ostatných.

 

3. Byť opatrný vo svojich vzťahoch

Nedôverujte tým, ktorí nemajú vieru v Boha a ktorí nerešpektujú jeho prikázania. Tí, ktorí nemajú nijaké zábrany v urážaní Boha a ktorí mu neodovzdávajú to, čo by mali, budú mať oveľa menej zábran urážať vás, dokonca vás zradiť, keď je to pre nich výhodné.

 

4. Míňať opatrne

Ak nechcete skončiť v troskách, nikdy nemíňajte viac, ako zarobíte. Mali by ste to mať na pamäti a vždy presne zmerať svoje skutočné možnosti.

 

5. Byť pokorný

Buďte pokorný. Hovorte málo o sebe a nikdy sa pred nikým nechváľte. Ten, kto sa chváli, aj keby mal skutočné kvality, riskuje, že stratí dobrú mienku druhých. Ten, kto hľadá iba chválu a pocty, má určite prázdnu hlavu, do ktorej prúdi iba vietor… Nebude mať pokoj na duši a bude nespoľahlivý vo svojich sľuboch.

 

6. Niesť svoj kríž

Neste si svoj kríž na chrbte a prijmite ho tak, ako príde, malý alebo veľký, či od priateľov alebo nepriateľov, z akéhokoľvek dreva. Najšťastnejší je ten, ktorý vediac, že je odsúdený niesť kríž po celý život, dobrovoľne a nerezignovane prijíma ten, ktorý mu Boh pošle.

Prevzaté s povolením z internetového časopisu VOX. Objednať si ho môžete tu.

Snímky: sbb.sk

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00

Obchod+