Blogujúcaluca: O špinavých nechtoch a iných prioritách

Blogujúcaluca: O špinavých nechtoch a iných prioritách
Na tento blog sa chytám už dlho. Nie síce tak dlho ako dlho sa chytám odlakovať si nechty na nohách, ale aj tak dlho. A má byť o nechtoch na rukách. Mojich, špinavých. Mám ich hrozné. Stále sa mi robia zádery. Štiepia sa mi. Hrozne ťažké, asi pre mňa aj nemožné, je udržať ich čisté, nie to ešte pekne upravené. Trápi ma to už tiež celkom dlho. Dlhšie ako neodlakované nechty na nohách.

Konečne som prišla na to, čím to je. Je to kvôli nášmu domu! Kvôli riadom, kvôli vysypaným koreninám, kvôli plnej práčke, kvôli žehleniu, kvôli nepoliatym kvetom, kvôli rozhádzaným topánkam, kvôli pokrčenému prehozu na gauči. Kvôli všetkému. Lebo kvôli tomu všetkému ja nemám čas si tie nechty pravidelne vyčistiť, opilníkovať a nakrémovať. A ešte aj kvôli fejsbuku to je. A kvôli špinavému umývadlu v kúpeľni, ktoré si všimnem, keď si idem po pilník. Proste to nestíham všetko. A tak nechty čakajú. Už roky. A ja po tých rokoch prichádzam do úžasu.

Dokelu. Veď večer, keď ideme spať, tak s nami nejdú do postele ani umyté riady, ani poliate kvety, ani poskladané prádlo, ale idú tam s nami tie moje špinavé nechty! Bastrikuly motyka! Aby sa nepovedalo, sem-tam chodím na manikúru. Vtedy vyzerajú upravene, chvíľu. Pokým nejdem na pieskovisko…

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00