Bráva si domov umierajúce deti, ktoré nik nechce. Celé noci nespí, aby sa o ne postaral a zahrnul ich láskou

Bráva si domov umierajúce deti, ktoré nik nechce. Celé noci nespí, aby sa o ne postaral a zahrnul ich láskou
Tento muž má veľké srdce. Vo svojom príbytku totiž vždy na istý čas prichýli opustené umierajúce deti, ktoré už nikto nechce. Jeho jediným cieľom je dopriať im v posledných dňoch života ešte kúsok lásky a radosti.

LOS ANGELES 9. júla – Aj keď sa to dá len ťažko predstaviť, stále existuje dosť ľudí, ktorí neznesú pohľad na ťažko choré deti, prípadne majú rôzne dôvody, pre ktoré ich zveria do odbornej starostlivosti, no viac sa o ne nezaujímajú. Nikoho netreba odsudzovať, dôvody aj pomery môžu byť naozaj rôzne. Vie to aj Mohamed Bzeek, ktorý však neznesie len jediné – pohľad na to, ako tieto deti pomaly umierajú, opustené a choré.

Mimoriadny pestún

Mohamed pracuje ako pestún už 20 rokov, no deti si neváha vziať k sebe domov ani vtedy, keď sú v poslednom štádiu ťažkého ochorenia. V skutočnosti si bráva do pestúnskej starostlivosti len takéto deti. Vie, že umrú. Vie, že sa o nich bude môcť postarať len na krátky čas. Napriek tomu robí všetko preto, aby im posledné chvíle života spríjemnil čo najviac, ako sa dá.

Mohamed prišiel do USA z Líbye ešte v 80. rokoch minulého storočia. Jeho žena bola tiež pestúnka, spoločne sa preto rozhodli, že sa budú starať výlučne o deti, ktoré opustené putujú do hospicov alebo nemocníc. V Mohamedovom dome majú dvere otvorené.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00