TOP

Chcela by som letieť…

Zasvätená. Prenasledovaná. Milujúca. Obetujúca. Verná. Svätá. To je len zlomok z toho, aká bola blahoslavená Zdenka Schelingová.

Divadelné predstavenie Tanečného divadla ATak a Tvorivej skupiny Poetica Musica o Zdenke – Chcel(a) by som letieť… – zasiahol mnohé srdcia (moje nevynímajúc). Divákovi približuje život slovenskej svätice prerozprávaný cez muža, ktorý napomáhal pri jej mučení. Život Zdenky s pohľadom upretým k nebu a túžbou letieť vždy vyššie a vyššie – k Bohu. Aj napriek mučeniu a prenasledovaniu.

Zdenka Pašuthová, ktorá spolu s Pavlom Dankom stojí za týmto predstavením, v brožúre vzniknutej k vystúpeniam píše: „Príbeh sestry Zdenky je pre mňa hlbokým svedectvom, že zlo je oveľa väčšie a nebezpečnejšie, ako si dokážeme predstaviť. Súčasne je však svedectvom, že Boh je ešte väčší a ešte silnejší.“

 

VOLAJTE MA ZDENKA

Lenka Košťálová, ktorá v predstavení stvárnila blahoslavenú Zdenku, hovorí o tom, čo pre ňu znamená prenasledovaná svätica: „Zdenka je veľmi kontrastná osobnosť. Na jednej strane po nej ostali krátke texty písané skôr naivným dievčatkom než dospelou ženou. Na strane druhej sa tá istá osoba nebojí vzoprieť

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre