Chcete byť lepším manželom? Trávte čas s dobrými priateľmi

Chcete byť lepším manželom? Trávte čas s dobrými priateľmi
Ak si nie ste istý, či vaše priateľstvá majú na vás dobrý vplyv, pouvažujte nad tým, aký vplyv majú na vaše manželstvo. Vnímate v nich povzbudenie milovať svoju manželku ešte viac než doteraz?

Autor: Mike Bechtle

„Tak čo, správali ste sa v poslednom čase k svojim manželkám pekne?“ spýtal sa Tomáš. Nebola to len taká otázka na vyplnenie času. Keď sa muži stretávajú, aby si spolu pozreli futbal, ich rozhovory sa len zriedka točia okolo manželstva. A keď už sa náhodou tejto témy dotknú, je to pravdepodobne len sarkastická poznámka, ktorú niektorý z nich utrúsi na adresu svojej manželky.

Tentoraz to bolo iné.

„Jasné. Samozrejme,“ zazneli bežné odpovede.

Nasledovala však druhá otázka: „Ako sa vám to podarilo?“ Vedeli sme, že Tomáš to myslí vážne, pretože je to typ muža, ktorý nás stále vyzýva, aby sme skvalitnili svoje vzťahy s manželkami.

„Ja som začal nechávať telefón v aute, keď ideme do reštaurácie,“ povedal jeden z nás.

„My sme mali návštevu, tak som sa jej spýtal, ako jej môžem pomôcť s prípravami.“

„Chcela sa o dačom porozprávať, tak som vypol televízor.“

 

Chcete byť lepším manželom? Trávte čas s dobrými priateľmi

 

Dobrí kamoši

Toto sú muži, ktorí skutočne túžia po tom, aby kvalita ich manželstiev rástla. Keď sme spolu, trávime čas normálne, ako iní muži. Zároveň sa však snažíme zlepšiť svoje manželstvá a navzájom sa k tomu vyzývame.

Vraví sa, že vašu osobnosť ovplyvňuje päť ľudí, s ktorými trávite najviac času. Kto sú tí piati chlapi, s ktorými sa stretávate najčastejšie? Ste vďaka priateľstvu s nimi lepším manželom? Zlepšili sa aj oni – vďaka vám?

 

Čo na to vraví vaša žena?

Ak si nie ste istý, či určité priateľstvá majú na vás dobrý vplyv, spýtajte sa vašej ženy, ako to vníma ona. Počúvajte ju. Ona vidí, aký ste, keď sa vraciate domov. Vníma dačo, čo vám začalo chýbať, vníma negatívne slová alebo zvyky, ktoré ste si zvonku priniesli?

Chcete byť lepším manželom? Trávte čas s dobrými manželmi. Ak poznáte niekoho, kto je skutočne dobrým manželom, pozvite ho na kávu. Pýtajte sa otázky a počúvajte jeho názor. Možno sa vám podarí „chytiť“ to, čo pomáha jemu.

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00