Chlapi, nebojme sa vety „Povedal som a basta!“

Chlapi, nebojme sa vety „Povedal som a basta!“
Rozhovor s českým pedagógom Markom Hermanom o zženštilých mužoch a matkách, ktoré sa osamotené trápia s výchovou.

Bojoval za to, aby české škôlky nemuseli povinne prijímať dvojročné deti, myslí si totiž, že dieťa má byť v tomto veku doma pri mame. Napriek tomu, že nahneval feministky, podľa neho by sme zákonmi nemali meniť mentalitu rodičov. 

Keďže dnešné deti nemajú povinnosti, nie sú celý deň vonku, nemajú babku a dedka nablízku, tak je všetko len na matke. Z matiek by sme dnes preto mali podľa neho urobiť kráľovné.

Český pedagóg Marek Herman v rozhovore pre Postoj hovorí o zbytočnej panike z trestov, o zženštilých mužoch a ženách, ktoré už mužov nepotrebujú, o rodinnej hierarchii a rituáloch.

Herman sa venuje téme výchovy malých detí do šesť rokov. Prednáša na Univerzite Olomouc a VŠE Praha. Je iniciátorom projektu „Začít spolu“, programu zameraného na výchovu detí v materských školách. Napísal knihu „Najděte si svého marťana“, ktorá sa stala bestsellerom českých rodičov a pedagógov. Vedie prednášky a semináre o výchove. 

 

Ste iniciátorom petície proti plánu, ktorý rátal s tým, že dvojročné deti sa budú povinne prijímať do českých škôlok. Vďaka vašej iniciatíve sa od toho upustilo, ste spokojný?

//Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00