TOP

DARUJME ÚSMEV – Krajšie Vianoce pre núdznych aj vďaka Vám

Adventnú zbierku „Darujme úsmev“ organizuje Združenie exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku už po šiesty krát. Jej cieľom je konkrétnym skutkom lásky – štedrosťou a dobročinnosťou – pomôcť núdznym medzi nami a potešiť ich v čase Vianoc.

Adresáti, ktorým vyzbierané potreby putujú, žijú väčšinou vo veľmi biednych podmienkach, alebo sú odkázaní na pobyt v krízových strediskách a chýbajú im základné potreby pre život. Niektorí sú zdravotne postihnutí, iní nemajú elektrinu, vodovod, alebo perú v rukách.

 

Zbierka ponúka štyri formy pomoci:
  1. Zbierka konkrétnych potrieb konkrétnych ľudí podľa formuláru
  2. Shoeboxy – darčeky pre deti podľa pohlavia a veku vo formulári
  3. Finančná pomoc – ak by ste náhodou v predvianočnom zhone nestíhali nakúpiť veci zo zoznamu konkrétnych potrieb, môžete poslať ľubovoľnú sumu peňazí s Vašim želaním, ako s týmito peniazmi naložiť. Sekretariát združenia exallievov sa postará o realizáciu Vašej požiadavky. Vaše peňažné príspevky môžete posielať na účet: 262 608 4575/1100, IBAN: SK1811000000002626084575. Do poznámky uveďte „darujme úsmev“ alebo konkrétny cieľ pomoci podľa zoznamu konkrétnych potrieb.
  4. Modlitbová podpora projektu – zahrňte núdznych, štedrých darcov aj dobrovoľníkov zbierky do vašich modlitieb.

 

Zbierku organizuje združenie v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a saleziánskou rodinou. Pracovníci SKCH, sestry FMA a členky VDB poskytli tipy na núdznych jednotlivcov, rodiny, deti v krízových centrách. Vďaka nim sú dary pre adresátov prekvapením. Dary po celom Slovensku bude tesne pred Vianocami priamo núdznym, alebo spolupracovníkom zo SKCH a zo saleziánskej rodiny, rozvážať prezident združenia a dobrovoľníci z Bratislavy a Prešova.

Zberné miesta, kam sa dá dary priniesť, sú tri – Bratislava, Prešov a Sabinov. Presné adresy sú vo formulároch.

Koordinátorka projektu: Anna Baňasová, +421 902 348 027,  darujme.usmev@exallievi.sk

Všetky informácie nájdete na našom webe: www.exallievi.sk/darujmeusmev.

Fotografie z minulých ročníkov nájdete na facebooku (https://www.facebook.com/exallievidonbosca/) a instagrame (@exallievi_don_bosca).

 

Simona Hrabošová, PR manažér, Združenie exallievov a priateľov dona Bosca na SlovenskuKomentáre