Dieťa? Áno, ale nie za cenu straty zdravia a manželstva

Dieťa? Áno, ale nie za cenu straty zdravia a manželstva
Cesta za vytúženým dieťatkom bola v prípade Júlie a jej manžela dlhá. No ich manželstvo neobyčajne utužila, otvorila im nové cesty a dnes sú inšpiráciou aj pre iné páry. Veríme, že ich príbeh bude povzbudením pre mnohých z vás, ktorí sú na kľukatej ceste za malým uzlíčkom šťastia kdesi v zákrute…

Keď sme sa s manželom spoznali, obaja sme boli už pracujúci mladí ľudia, ťahajúci na tridsiatku. Stretli sme sa cez spoločných známych počas letnej dovolenky na jednom festivale mládeže v zahraničí. Náš prvý rozhovor bol o jadrových elektrárňach… (S odstupom času mi manžel povedal, že po tomto rozhovore pocítil, že som tá pravá.) O rok ma na tom istom mieste požiadal o ruku a v ďalšom roku sme mali svadbu.

 

Do manželstva sme vstupovali v čistote

Mali sme jasno v tom, že pri plánovaní rodičovstva sa budeme riadiť Billingsovou ovulačnou metódou. Cykly som si značila niekoľko rokov pred tým, ako sme sa zosobášili. Metóde sme rozumeli; vedeli sme, kedy máme plodné a kedy neplodné dni. Svoje telo som poznala. Po dieťatku sme túžili, nechceli sme to odkladať. Chceli sme mať rodinku. Veľmi sme sa na to tešili.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00