TOP

Doktorka Jandová z Plamienka: Fascinuje ma ich sila a odvaha bojovať až do konca

Nezisková organizácia Plamienok ponúka svoje odborné skúsenosti a vedomosti nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám. Spoločne sa s nimi delia o utrpenia i radosti. Umierajúcim deťom a ich rodinám sa snažia zabezpečiť život naplno. O práci v Plamienku sme hovorili s MUDr. Veronikou Jandovou (27), ktorá síce práve nastupuje na materskú dovolenku, ale doteraz bola koordinátorkou domácej starostlivosti.

Prečo si sa rozhodla práve pre prácu lekárky v Plamienku?

Prišlo to tak nejako postupne. Prvýkrát som počula názov Plamienok od svojich rodičov. Tak som sa rozhodla, že si pohľadám na internete, čo je to vlastne zač. Vtedy som už študovala na medicíne a hľadala som nejaké dobrovoľníctvo. A práve mi na webstránke Plamienka udrelo do očí, že sa tu organizujú prednášky pre medikov. Tak som nahovorila ešte jedného spolužiaka a začali sme na ne chodiť.

Počas prednášok som sa dozvedela o polročnom kurze, ktorý je zameraný na pomoc deťom a rodinám po strate blízkeho. Keďže som rozmýšľala o dobrovoľníctve a tento kurz bol potrebný na to, aby ste mohli byť dobrovoľníkom v Plamienku, prihlásila som sa. Následne som bola dvakrát ako dobrovoľníčka na detskom terapeutickom tábore pre deti po strate blízkeho. Počas školy som vždy inklinovala k práci s deťmi, ale mala som pocit, že práca v nemocnici na klinike nie je úplne to, čo hľadám.

 

Skúšala si teda hneď po škole práve Plamienok?

Po skončení vysokej školy, keď bolo treba posielať prihlášky do zamestnania, som už vedela, že v Plamienku hľadajú lekárov, tak som veľmi neváhala a poslala som im tam životopis. Vlastne som žiadosť nikde inde ani neposielala. A vyšlo to. (úsmev)

 

Musia lekári, ktorí chcú v Plamienku pracovať, prejsť nejakým špeciálnym konkurzom či kurzom, aby mohli túto prácu vykonávať?

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre