Dominika Stará: Môj snúbenec je odpoveďou na všetky moje modlitby

Dominika Stará: Môj snúbenec je odpoveďou na všetky moje modlitby
Dominika Stará (27) si získala sympatie mnohých ešte počas účinkovania v prvej Česko Slovenskej Superstar. Rozprávali sme sa s ňou o tom, čo sa v jej živote odvtedy zmenilo, ako prežíva snúbenecký čas a čo si túži priniesť do svojho budúceho manželstva.

Autorka: Miroslava Kilianová

Dominika, mnoho ľudí si ťa pamätá ešte z prvej Česko Slovenskej Superstar. Ak by si sa mala obzrieť späť, aké významné míľniky vnímaš odvtedy až doteraz vo svojom živote?

Česko Slovenská Superstar bola pre mňa akýmsi raketovým štartom. Mala som šestnásť rokov a nebola som pripravená na to, čo so sebou nieslo účinkovanie v súťaži. Záujem médií, strata súkromia, posmešky pre vieru… Bolo to ťažké, ale s podporou mojej rodiny sme to spolu nejako ustáli. To bol asi prvý míľnik v mojej kariére. Ďalším bol pobyt v Spojených štátoch amerických. Ten mi dal tiež veľa, ale každopádne som šťastná, že obdobie môjho neustáleho cestovania sa už skončilo a konečne mám možnosť usadiť sa a čoskoro si snáď aj založiť rodinu.

 

Ako si spomínala, dlhší čas po Superstar si prežila v Amerike. Čo ti dala táto skúsenosť a čo, naopak, s odstupom času nehodnotíš až tak pozitívne?

Pozitívne hodnotím najmä spevácke skúsenosti, ktoré som týmto pobytom získala. Spievala som na prestížnej módnej prehliadke New York Fashion Week v rokoch 2014 aj 2016, bola som predskokanom speváka Shaggyho, moja pieseň bola hraná rádiami v rôznych štátoch… Takisto som sa perfektne naučila jazyk. Na druhej strane však bolo pre mňa veľmi ťažké dlhé odlúčenie od rodiny. Tiež som nemala možnosť usadiť sa – čo však neľutujem, pretože môj snúbenec je naozaj vymodlený a naše stretnutie bolo naplánované Pánom Bohom. (úsmev) Každopádne však pobyt za veľkou mlákou hodnotím pozitívne a som vďačná za všetko pekné, čo som tam zažila, a za úžasných priateľov, ktorých som si tam našla.

 

Dominika Stará: Môj snúbenec je odpoveďou na všetky moje modlitby

 

HUDBA JE STÁLE MOJA LÁSKA

Akú úlohu v tvojom živote momentálne zohráva hudba? Máš nejaké hudobné sny?

Hudba je moja láska. Venujem sa jej profesionálne už dlhých šestnásť rokov, takže sme si spolu odžili svoje. V týchto „korona časoch“ som si dala menšiu pauzu od spievania, keďže sa mi všetky vystúpenia zrušili. Ale do budúcna mám ešte niekoľko snov a plánov, ktoré by som si rada splnila. Ale človek mieni, Pán Boh mení. Uvidíme, čo sa udeje po mojej svadbe. Rada by som si založila s manželom rodinku a pokiaľ by sa nám to podarilo, určite si materskú dovolenku vychutnám naplno a hudba bude musieť počkať.

 

Čomu sa venuješ v súčasnosti?

Hudbe sa venujem stále, momentálne pripravujeme jeden krásny projekt spolu s klaviristom a skladateľom Martinom Králom. Okrem toho pomáham mamine organizovať náš rodinný podnik – Centrum redukcie hmotnosti STAR-a v Šamoríne, venujem sa výživovému poradenstvu a momentálne aj svadbe, ktorá sa pomaly, ale isto, blíži.

 

Dominika Stará: Môj snúbenec je odpoveďou na všetky moje modlitby

 

ZA VIERU SOM SA NIKDY NEHANBILA

Nikdy si sa ani v Superstar a ani v iných médiách nehanbila za vieru a otvorene si hovorila o tom, že veríš v Boha. Kým je pre teba Boh?

Viera je pre mňa alfa a omega. Bez nej by som asi nezvládla mnoho životných situácií. Boh pre mňa je – a vždy aj bol – akýmsi útočiskom. Vždy, keď bol nejaký problém, Boh bol ten prvý, komu som o ňom povedala a modlila sa, aby ma vypočul. Bola som vo viere vychovaná, takže je pre mňa akýmsi pilierom, bez ktorého by môj život nemal príliš veľký zmysel.

 

Ako vnímali to, že si veriaca, ľudia zo šoubiznisu, s ktorými si v kontakte? Stretla si sa niekedy aj s nepochopením?

Samozrejme, stretla som sa s nepochopením aj posmeškami. Ale nikdy som ich nejako neriešila. Inakosť bola pre mňa normálna vec, nikdy som sa za vieru nehanbila, ani som nikdy nemala pocit, že by ma nejako obmedzovala. Práve naopak. Bola som vždy veľmi hrdá na to, keď som mohla svoju vieru nielen verejne priznať, ale aj ju dokázať svojimi činmi, správaním.

 

Dominika Stará: Môj snúbenec je odpoveďou na všetky moje modlitby

 

SNÚBENECKÝ ČAS JE KRÁSNE OBDOBIE

Onedlho ťa čaká krásna udalosť, budeš sa vydávať. Ako ste spolu so snúbencom prežili snúbenecké obdobie?

Učili sme sa. Každý jeden deň sme sa o sebe niečo naučili, rástli sme spolu, prehlbovali svoju lásku. Bolo, a aj stále je, to krásne obdobie, ktoré sme využili najlepšie, ako sme vedeli, aby sme sa čo najlepšie pripravili na naše manželstvo.

 

V jednom statuse na sociálnej sieti si napísala krásne vyznanie, poďakovanie tvojmu snúbencovi – okrem iného – i za to, že ťa počas celého obdobia vášho vzťahu viac a viac priťahoval k Pánu Bohu. Čo vám v tom najviac pomáhalo?

Ťažko povedať, čo konkrétne, ja som to tak celý čas cítila. Môj snúbenec je odpoveďou na všetky moje modlitby. Je stelesnením všetkého, o čo som kedy Pána Boha prosila. Niekedy mám  až pocit, že si takého dobrého muža nezaslúžim.

 

Iste máš okolo seba viacero manželských párov, ktoré sú ti niečím blízke a niečo sa ti na ich manželstve páči. Ak by si to mala pomenovať, čo podľa teba robí manželstvo dobrým? Aké zvyky, rituály si túžiš priniesť do toho svojho?

Pravá, ozajstná láska. Vernosť a pokora. Komunikácia. Vzájomný rešpekt. Kompromisy. Rešpektovanie toho, že ten druhý je jedinečná osobnosť, ktorá má svoje dobré aj menej dobré stránky. Snaha o to byť každý deň lepší a lepší – kvôli sebe, ale aj kvôli svojmu partnerovi. Rozhodnutie zdolávať prekážky spolu. Rozhodnutie vytrvať v manželstve, aj keď to nie je vždy prechádzka ružovou záhradou. Zhodnúť sa na dôležitých veciach.

Ja osobne mám najlepší príklad vo svojich rodičoch. Sú manželmi už dvadsaťosem rokov a podľa mňa sú zaľúbení ešte viac, ako keď sa brali. Dá sa to. Nemusí to čaro vyprchať, nemusí zmiznúť, nemusí sa z manželstva stať rutina. Len ho treba držať pri živote, treba sa oň starať. Manželstvo vnímam ako živý organizmus. Ak sa o neho nestaráme, začne pomaly, ale isto, umierať. Spoločná modlitba, spoločné aktivity, čas osamote – len ja a môj manžel –, komunikácia, spoločné záujmy… To všetko sú podľa mňa nástroje, ako mať šťastné manželstvo.

Foto: Katka Kissová, Zuzana Beringerová

 

 

 

Rozhovory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00