Don Jacobson: Je za tým Boh (druhý diel)

Don Jacobson: Je za tým Boh (druhý diel)
„Pane, potrebujem zázrak,“ občas sa modlím , ponorená sama do seba. Akoby všetko šlo proti mne. Akoby Ten hore na mňa zabudol, akoby to, čo sľubuje, bola iba pozlátka života. „Pane, som unavená a ty si ma nevšímaš.“

S podobnými myšlienkami som brala do rúk knihu s názvom Je za tým Boh. Priznávam sa, že som od nej nečakala veľa. Život s nádychom korony mi dáva zabrať.

No len čo som sa začítala do prvých príbehov, ktoré opisujú svedectvá obyčajných ľudí, ako sa im prihovoril Boh, pomaličky sa mi začalo „rozvidnievať“.

To nie je Boh, ktorý by so svojimi prísľubmi ochrany čakal, kým prídu Vianoce – a potom ich rozbalí pod stromčekom. To som ja, kto si zatvoril oči pred jeho pomocou, pred jeho slovom a pred jeho myšlienkami. On vie čo a kedy, ani na chvíľu – a to ani v čase s názvom korona – sa o nás neprestáva starať. Podotýkam, že o nás – o obyčajných ľudí: mamy, otcov, starké i starkých, deti a dokonca aj o tých, ktorí, spoliehajúc sa na vlastné sily, vyhlasujú, že sú neveriaci.

Po prečítaní niekoľkých príbehov sa môj postoj k životu začal meniť. Začala ho prenikať radosť a nádej. Áno. Boh znova vstúpil, pripomenul sa a dal mi istotu – že zázraky sú aj pre mňa.

Možno kniha s názvom Je za tým Boh naozaj čaká, aby ste si ju našli pod vianočným stromčekom. Je to výborný typ, ako sa aj v náročných či všedných a pochmúrnych chvíľach zahľadieť na Ježiša.

Pre koho je určená?

  • pre tých, čo sú unavení;
  • pre tých, čo si myslia, že zázraky sú len pre svätých či „kostolných“ veriacich;
  • pre tých, ktorí strácajú nádej;
  • pre tých, ktorí potrebujú znovuobjaviť radosť v živote;
  • ale aj pre tých, ktorí chcú ďakovať za veľké veci, ktoré Boh koná v životoch ľudí.

Takže, milé vydavateľstvo Kumran, ďakujeme.

Ďakujeme za knihu, ktorá nám dodáva radosť a nádej na ceste do neba, na ceste za Ježišom. Na ceste, kde nás čakajú zázraky.

 

Don Jacobson: Je za tým Boh (druhý diel)UKÁŽKA

Odovzdanosť v modlitbe (Carrie Hassová)

Boli sme svoji trinásť rokov. Zaľúbili sme sa do seba ako devätnásťroční, vzali sme sa a narodili sa nám tri úžasné deti. No počas posledných piatich rokov sa to začalo kaziť. Začali sme jeden s druhým strácať kontakt, postupne sme sa odcudzovali. Neskôr sme spolu ledva dokázali vychádzať a nakoniec sme sa už len snažili prežiť. Pravidelne som chodila do kostola a vždy som tam so sebou brávala aj deti. Počas celého nášho spoločného života tam išiel s nami môj manžel len trikrát – a aj to len preto, aby sa išiel pozrieť na deti, keď vystupovali alebo spievali. Len prednedávnom sa to medzi nami tak zhoršilo, že som sa od neho úplne emocionálne odpojila. Nerozprávali sme sa. Medzi mnou a rozvodom stál len fakt, že som nechcela odísť kvôli deťom a ani som sa nechcela sťahovať z domu. Mohla som sa za to len modliť. Keď som sa v jedno nedeľné ráno chystala do kostola, vyslala som k Bohu veľmi konkrétnu prosbu: „Bože, ak mám zostať v tomto manželstve, nech môj manžel ide dnes so mnou do kostola.“ Ako keby bolo vôbec možné, že sa niečo také stane. Začula som, ako sa otvorili predné dvere, a potom som počula kroky na schodoch. Môj manžel sa vrátil z posilňovne, prišiel ku skrini a začal sa chystať. „Čo to robíš?“ opýtala som sa. „Idem do kostola,“ povedal. Na chvíľu sa odmlčal a potom dodal: „Ale ani neviem prečo.“ Ten deň mi zmenil život. Môj manžel začal chodiť do kostola a ja som opäť začala nosiť obrúčku. Boh ku mne zreteľne a jasne prehovoril a povedal mi, že mám zotrvať v našom manželstve. A aj keď stále prežívame rôzne zápasy, postupne ich každý deň prekonávame a dôverujeme Bohu.

(Jacobson, s. 97 – 98)

 

AUTOR

Don Jacobson je výnimočný rozprávač, ktorý vo svojich knihách prináša nádej a povzbudenie. Nie je teoretik. Čitateľa oslovuje konkrétnymi príbehmi, v ktorých Boh zasahuje a premieňa ľudský strach a bolesť na nečakanú radosť a požehnanie.

Je absolvent Multnomahskej univerzity v Portlande. Je ženatý a má štyri dospelé deti. Založil spoločnosť D. C. Jacobs Associates (DCJA). Je to spoločnosť zameraná na podporu spisovateľov. Podporuje vydávanie kníh pre kresťanov, ktoré prinášajú nádej a následne podporujú aj zmeny v spoločnosti.

 

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom knihkupectve Kumran.sk tu. 

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00