eRko pozýva stretká, rodiny a triedy pripraviť pre deti radostný MINIdigi týždeň

eRko pozýva stretká, rodiny a triedy pripraviť pre deti radostný MINIdigi týždeň

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva stretká, rodiny a triedne kolektívy zapojiť sa od 29. mája do 4. júna do radostného MINIdigi týždňa s témou TVORIVOSŤ. Cieľom je odhaliť s deťmi zo stretka, v rodine alebo v triede digitálnych časožrútov, stlačiť pauzu a zvoliť si konkrétnu MINIdigi výzvu počas týždňa kampane. Vďaka pauze víťazíme nad časožrútmi a otvárame priestor pre zážitok pravej radosti. Prihlásených je zatiaľ viac ako 74 skupín. eRko pozýva aj vás zapojiť sa do MINIdigi. Zapojte sa do kampaňe vyplnením prihlášky na webe www.erko.sk/minidigi.

“Neraz i my dospelí cítime, ako nás digitálne prostriedky oberajú o náš drahocenný čas a potrebujeme si od nich dať pauzu. O to viac cítime túto potrebu u detí a preto im chceme túto pauzu dopriať. Čo nás možno odlišuje od iných podobných iniciatív je to, že hoci sa zameriavame aj na bezpečnosť a správne používanie technológií vo virtuálnom svete, ešte väčší dôraz kladieme na čas strávený mimo neho. Záleží nám oveľa viac na radostných zážitkoch a spoločenstve v reálnom svete, ktoré nám môže práve digitálna miernosť priniesť,” približuje zámer kampane Andrej Gejdoš, predseda eRka.

Zapojením sa do MINIdigi 2023 získate zdarma motivačné náramky, ktoré pošleme pre každé dieťa k vám domov. Získate taktiež materiál s námetmi na týždňový program MINIdigi týždňa, ktorý obsahuje tvorivé či duchovné aktivity, hry a súťaže. K dispozícii je pre vás naša koordinátorka kampane Dominika Bujdáková ([email protected]). Taktiež máte možnosť získať ďalšie inšpirácie k téme výchovy detí k digitálnej miernosti.

“V rámci tohto ročníka sa v kampani zameriavame na tému TVORIVOSŤ. Vnímame, že pre rozvoj tvorivosti u detí je potrebné, aby vedeli stlačiť digitálnu pauzu. Vďaka nej majú viac času a priestoru pre vlastné nápady. Deti vedieme k tomu, aby tvorili s radosťou, objavovali nové spôsoby tvorenia, tvorili pekné vzťahy a budovali krajší svet pre všetkých,” dopĺňa koordinátorka kampane Dominika Bujdáková.

Prihlasovanie do kampane a metodické materiály pre stretká na stiahnutie nájdu záujemcovia na webovej stránke www.erko.sk/minidigi.

Záujemcovia si môžu na webe stiahnuť aj brožúrku Buďme spolu MINIdigi, ktorú sme v eRku napísali. Dočítajú sa v nej nielen to, prečo je dôležité vychovávať deti k digitálnej miernosti, ale aj, ako to robiť.

V rámci prípravy na kampaň MINIdigi ponúka eRko animátorom, rodičom i sympatizantom webinár o tom, ako rozvíjať u detí tvorivosť vo svete digitálnych technológií. Hosťom na webinári bude pedagogička Eliška Koperdanová. Prihlásiť sa na webinár môžu záujemcovia cez tento formulár.

Kampaň MINIdigi organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Jej cieľom je vychovávať deti k digitálnej miernosti a viesť ich k tomu, aby minimalizovali digitálne technológie a využívali ich zmysluplne, zodpovedne a pre skutočnú radosť.

Informoval: Boris Kollár

Tlačová správa+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00