eRko so začiatkom školského roka predstavilo novú ročnú tému Krajší svet pre všetkých

eRko so začiatkom školského roka predstavilo novú ročnú tému Krajší svet pre všetkých

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí so začiatkom školského roka predstavilo svojim členom novú ročnú tému, ktorá má názov Krajší svet pre všetkých. Ročná téma sprevádza pravidelnú prácu s deťmi v malých spoločenstvách každý rok. Je to hlavná myšlienka, ktorá eRkárov zjednocuje na obdobie školského roka. Novú ročnú tému eRkári spoločne odhalili na Celoslovenskom stretnutí v Liptovskom Mikuláši 27.8.2022.

“V školskom roku 2022/2023 chceme zavŕšiť trilógiu ročných tém o spoločenstve témou, ktorá má názov Krajší svet pre všetkých. Ročné témy sa snažíme vyberať na základe toho, čo sa momentálne deje vo svete, v Cirkvi a aké majú deti potreby. Nemohli sme preto v ročnej téme nereflektovať zničujúci konflikt u našich východných bratov, ktorý vyhnal z domovov milióny ľudí a spoločne sa v eRku pýtame ako môžeme odpovedať na hrôzu vojny, chamtivosť a tmu, ktorú šíri. Našou odpoveďou je nezištná služba. Cez ročnú tému chceme pomáhať deťom, aby vďaka životu v kresťanskom spoločenstve radi pomáhali druhým. Aby brali nezištnú službu ako normálnu súčasť svojho života, bez ktorej sa nedá vybudovať krajší svet pre všetkých. Mottom ročnej témy je veta z modlitby eRkárov: aby sme dávali a nepočítali,” približuje zámer ročnej témy predseda eRka Andrej Gejdoš.

O aktuálnej ročnej téme, jej patrónke svätej Alžbete Uhorskej a logu sa záujemcovia môžu viac dozvedieť na webovej stránke www.erko.sk/krajsisvet.

“Ročnou témou sú inšpirované námety na aktivity pre deti, v októbri kampaň DOBROčiny, v decembri kolednícka akcia Dobrá novina, v máji kampaň MINIdigi, námety na tábory, dni radosti a pod.,“ dodáva koordinátor pre komunikáciu eRka Boris Kollár.

Hlavný komunikačný nástroj pre vedúcich je metodicko-formačný časopis Lusk, newsletter a web ročnej témy. Časopis Lusk zároveň ponúka aktuálne námety na prežívanie liturgického roka a články zamerané na vzdelávanie a formáciu podľa Cesty eRkára.

Ak vás zaujala ročná téma a chcete, aby vaše deti alebo deti vo vašom okolí prežívali jej myšlienky po celý rok, napíšte na [email protected]. Detské spoločenstvá eRka sa pravidelne stretávajú v týždenných alebo dvojtýždňových intervaloch na celom území Slovenska.

 

 

 

Tlačová správa+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00