Exorcista Elias Vella: 3 otázky, ktoré si musíte položiť pred manželstvom

Exorcista Elias Vella: 3 otázky, ktoré si musíte položiť pred manželstvom
Exorcista Elias Vella v novej knihe Diabol sa nás bojí hovorí aj o vzťahoch, manželstve i problémoch v nich. Zdôrazňuje, že snúbenci by si mali položiť pred sobášom tri otázky. Prinášame úryvok z novej knihy.

Páter, podľa vás je dôležité, aby si mladí pred svadbou položili tri otázky. Prvá znie: Kto vám kázal, aby ste vstúpili do manželstva?

Často berieme mnohé veci ako samozrejmosť a nepátrame po ich význame, nejdeme do hĺbky. Nepýtame sa: Prečo sa vlastne chcem oženiť či vydať? Neraz snúbenci nevedia odpovedať.

A tí, ktorí vedia?

Manžel povie: „Chcem byť milovaný!“ Manželka tiež: „Aj ja chcem byť milovaná!“ Tak sa rovno snúbencov spýtam: „Ak sa obaja beriete preto, že chcete byť milovaní, kto vás bude milovať? Musíte si na to niekoho nájsť!“ (úsmev)

Všetci si musíme pripomínať, že skutočným dôvodom na manželstvo je, aby sme sa učili milovať toho druhého. Ak milujem, ovocím je, že som tiež milovaný. To je výsledok dávajúcej lásky. Ak však žiadam byť milovaný a určujem si povinnosti, nie je to dobrá pôda na pevné manželstvo.

Druhá otázka znie: Prečo som si vybral práve teba?

// Čítajte celý text //

 

Knihu si môžete zakúpiť tu

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00