Exorcista Elias Vella: Manželstvo nie je ľahká vec, je to boj!

Exorcista Elias Vella: Manželstvo nie je ľahká vec, je to boj!
Známy kňaz a páter sa venuje v knihe Diabol sa nás bojí, ktorá práve vychádza vo vydavateľstve BeneMedia, aj téme manželstva. Prinášame krátky úryvok zo šiestej kapitoly, kde páter pomenúva dve mentality, ktoré ničia dnešné manželstvá.

Je niečo, čo by ste chceli klásť špeciálne na srdce manželov a rodín?

Nežite svoje manželstvo sami, ale s Ježišom! Manželstvo nie je ľahká vec, je to veľký boj! Ak ho bojujete sami, rýchlo sa unavíte a vyčerpáte. Ak je však vo vašom manželstve Ježiš, treba sa ho chytiť, pomôže vám, keď nebudete vládať. Toto je môj odkaz – najmä pre tých, ktorí sa brali v kostole -, lebo toto je váš záväzok: ponechať Ježiša v strede rodiny!

Dnešné manželstvá to majú v súčasnom svete náročnejšie ako manželstvá našich rodičov a prarodičov. Vnímate to rovnako?

Teraz nás veľmi ovplyvňujú najmä dve mentality súčasného sveta. Tou prvou je konzumizmus. Ak mi dnes niečo nefunguje, zahodím to a kúpim si novú vec. Pred niekoľkými rokmi takéto premýšľanie neexistovalo. Ak sme napríklad mali chladničku, tak sme sa o ňu starali, robili sme všetko pre to, aby nám slúžila čo najdlhšie. Dnes meníme jednu chladničku za druhú. Neustále vymieňame starý model mobilu za novší. Chceme novšie a lepšie počítače.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00