Godzone konferencie sa zúčastnilo historický počet účastníkov

Godzone konferencie sa zúčastnilo historický počet účastníkov
Je to už desať rokov, čo projekt Godzone každoročne organizuje stretnutie s názvom Godzone konferencia. Uplynulý víkend sa konal jubilejný, už 10.ročník, ktorý opäť využil potenciál on-line priestoru. Aj vďaka tomu sa konferencie opäť zúčastnil rekordný počet účastníkov! 2760 účastníkov zo Slovenska, ale i Českej republiky a rôznych častí Európy, sa zjednotilo v téme Si pripravený? Ďalších 700 divákov sa pripojilo naživo pri sledovaní sobotňajšej sv. omše celebrovanej otcom biskupom Jozefom Haľkom.

Pre záujemcov, ktorí nestihli konferenciu naživo, je tu stále možnosť získať vstup na: konferencia.godzone.sk a pozrieť si konferenciu z archívu do nedele – 25.4. Rovnako, pre každého s platnou vstupenkou, je archív so záznamom konferencie dostupný ešte 7 dní od uplynutia živého vysielania konferencie.

Témou konferencie, ktorá kládla otázku: Si pripravený?, previedli účastníkov štyria hlavní rečníci – Mário Tomašík, vedúci spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave, sestra Helena Torkošová, otec biskup Jozef Haľko, a duchovný otec Ján Buc. Hlavná téma pozostávala z blokov, ktoré zneli: Pripravený ísť ešte ďalej,  Pripravený starať sa o svoje svetlo, Pripravený priniesť svoje…, Pripravený na obnovu.

„Nechajme pôsobiť milosť Ducha Svätého, ktorý pracuje na tom, aby obnovoval svoju Cirkev“, povedal v záverečnom slove kňaz Ján Buc, kde neskôr citoval slová pápeža Františka: „Pozývam každého kresťana na osobné stretnutie s Ježišom, na každodenné neprestajné hľadanie Krista, pretože On je cesta. Na tejto ceste môžeme nájsť slobodu, do ktorej nás povoláva.“

 

Godzone konferencie sa zúčastnilo historický počet účastníkov

 

Celý priebeh konferencie modlitebne viedli kapely ESPÉ, LCH LIVE, MaranaTha a umelecké zoskupenie PiarMusic. Každá kapela svojou jedinečnou chválou a hĺbkou uctievania vovádzala do Božej blízkosti a lásky.

Vďaka darcom a kampani „PBS – Pomôž blížnemu svojmu“ sa konferencie mohli zúčastniť aj desiatky ľudí, ktorí by si to finančne nemohli dovoliť.

Už tradičným programom sobotného poobedia bola „mix session“ – hudobno-zábavný program, v ktorom moderátor Ivan Petro a jeho hostia Jana Zubajová, Martin Mitro a mladý slovenský rapper Dávid Janočko, sprevádzali účastníkov príjemnými diskusiami, ale aj zábavným programom, v ktorom  boli prevererené ich schopnosti, zručnosti a talenty, a diváci tak mohli spoznať ich životy z iného uhla pohľadu.

Pre malých divákov bola pripravená detská konferencia, ktorá prebiehala pomedzi jednotlivé bloky Godzone konferencie. Jej cieľom bolo deťom sprostredkovať Ježiša Krista spôsobom, ktorému rozumejú. Deti počuli biblické príbehy a tiež sa mohli zapojiť do detských chvál.

Informovala: Mgr. Katarína Janovská

 

 

 

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00