Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu
Prinášame vám niekoľko (nielen) knižných tipov, ktoré oslovia mladšiu i staršiu generáciu.

Rozsvietené sviece na adventnom venci pribúdajú, aby už o niekoľko dní preberal ich ligotavý jas vianočný stromček, pod ktorým sa rozžiaria oči obdarovaných. Nielen tých najmenších, veď hodnotný darček poteší každého. V spleti najrôznejších ponúk sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré spája jedno – potešia nielen na Štedrý deň, ale vždy, keď po nich počas roka obdarovaná osoba siahne.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

Keďže na Vianoce sa tešia predovšetkým tí najmenší, začnime nimi. Autora duchovných bestsellerov Maxa Lucada netreba bližšie predstavovať. Každá z jeho kníh predstavuje stávku na istotu. Výnimkou nie je ani detská knižka Si výnimočný. Vo svete, ktorý v deťoch vytvára dojem, že majú hodnotu, len ak sú múdre, dobre vyzerajú alebo majú špeciálny talent, je dôležité, aby zaznela jediná skutočná pravda: v Božích očiach je každé jedno dieťa jedinečné, milované a vzácne. Text jednoducho pochopiteľný pre všetky deti dopĺňajú pútavé kresby ilustrátora Disney Press Sergia Martineza.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

Vianoce sú časom zázrakov – pre dospelákov aj „malkáčov“. Jedni i druhí sa potrebujú spoločne učiť tomu istému – čo najplnšie prežívať zázrak zázrakov. Aj preto mladá slovenská autorka Veronika Hradská napísala knihu Miesta zázrakov. Vďaka sestričkám Deborke a Esterke sa všetci malí čitatelia môžu pútavou formou zoznámiť s tým, čo sa odohráva počas svätej omše. A keďže ide o knihu určenú pre tých najmenších, dotvárajú ju nádherné ilustrácie šikovného umelca Petra Lička.

 

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinuHodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinuHodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

Pre starších súrodencov vo veku 8 – 12 rokov je tu napínavá trilógia americkej spisovateľky, herečky a matky troch chlapcov Priscilly Shirerovej Kráľovskí bojovníci, Neviditeľná inváziaMeče slova. Bratia Xavier a Evan sa neraz pobijú, až zistia, že okolo nich prebieha oveľa väčšia bitka. Záhadnou krajinou Ahoratos ich sprevádza Ruwacha, s ktorého pomocou sa z obyčajných chlapcov a ich priateľov stanú odvážni bojovníci vzdorujúci zákerným nepriateľom.

„Táto kniha je výnimočná pútavým, no zároveň aj kresťanským textom. Nič jej nechýbalo. Stále som sa tešil a zároveň som bol napätý, čo sa stane v ďalšej kapitole. Tajne som čítal do noci, aby som sa to dozvedel čo najskôr. Spolu s postavami som sa tešil aj som sa bál. Pre mňa je jedna z najlepších, čo som čítal,“ podelil sa o svoje dojmy 11-ročný čitateľ Norik.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

Dámske publikum ocení historický román Tamery Alexanderovej Stav sa o jej srdce, ktorý dýcha romantikou i realisticky príťažlivými postavami.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

Pútavý príbeh o utrpení, hľadaní a vykúpení, ktorý sa odohráva v 19. storočí v Apalačských vrchoch na americko-kanadskom pohraničí, prináša aj Francine Riversová v knihe s tajomným názvom Posledný pojedač hriechov. Populárna autorka má na svojom konte aj viacero ďalších úspešných kníh preložených do slovenčiny, napríklad Vykúpená láska, Dieťa zmierenia, Šarlátová niť či trilógiu V znamení leva. Všetky spomenuté tituly spája okrem pútavého deja silné posolstvo stáročiami overených hodnôt.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

A do tretice je tu pre ženské čitateľky ďalší historický román Zlodejka z Korintu. Tentoraz sa však autorka Tessa Afsharová preniesla až do antického Korintu, kde mladá Ariadne spozná židovského rabína Pavla, ktorý svojím učením rozmetá jej dovtedajší život na prach, no zároveň jej ponúkne niečo, v čo by sa nikdy neodvážila dúfať.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

A Max Lucado aj po druhýkrát. V knihe Neotrasiteľná nádej rozoberá najdôležitejšie biblické prisľúbenia a učí nás, ako prekonávať ťažké životné okolnosti, prežívať trvalý pocit istoty a ako sa múdro rozhodovať. Ideálny motivačný darček do nového roka.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

Z podobného súdka je aj kniha Je za tým Boh od ďalšieho úspešného autora duchovnej literatúry Dona Jacobsona. Pozoruhodná zbierka príbehov je živým dôkazom toho, ako sa zázraky dejú aj v životoch obyčajných ľudí. „Takéto príbehy nám dodávajú odvahu vo chvíľach ohrozenia a posilňujú nás v momentoch, keď sa cítime bezmocní,“ povedal o knihe kresťanský hiphopový spevák a víťaz ceny Grammy TobyMac.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

V uplynulých rokoch sa na Slovensku stali populárnymi knižné rozhovory so zaujímavými osobnosťami. Ak vedia hlboké myšlienky podať zrozumiteľne, s nadhľadom, a cítiť z nich, že povedané nemajú len naštudované, ale aj odžité, voľba je jasná. Medzi týmito respondentami nesporne vyniká známy psychiater a gréckokatolícky kňaz Max Kašparů. Dokazuje to aj v aktuálnej knihe rozhovorov s novinárom Martinom Ližičiarom Záchranné koleso kňaza a psychiatra Maxa Kašparů.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

Trefné otázky a obohacujúce odpovede nájdete aj v ďalšej knihe rozhovorov Martina Ližičiara Kňaz Juraj Sedláček: Prítomný otec je darom. Skúsený univerzitný kaplán citlivo odpovedá na otázky týkajúce sa mužskej duše a na základe vlastných skúseností hovorí o otcovských ranách, bolestiach a traumách. Kniha neponúka jediný a úplný návod k vyriešeniu všetkých otázok, môže však otvoriť oči a uzdraviť srdcia (nielen) mnohých mužov.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

O viere, samozrejme, nestačí len čítať, ale potrebné je osobne ju prežívať. Najmä na kolenách. Ideálnou pomôckou pre dlhé, ale aj kratšie modlitebné chvíle môže byť drevené mini kľakadlo – kľakosed v štyroch farebných prevedeniach, s úchvatným dizajnom a precíznym stolárskym spracovaním.

 

Hodnotné vianočné darčeky pre kresťanskú rodinu

 

Vaše modlitebné zátišie môže navyše dotvárať aj nástenný kalendár Ladislava Záborského na rok 2020. Čo obraz, to hlboká myšlienka.

No a kto vieru skutočne prežíva, ten o nej aj verejne svedčí. Napríklad prostredníctvom tričiek s kresťanskými motívmi. Ich pestrú ponuku v mužskom aj ženskom prevedení nájdete na tomto mieste.

Z vydavateľstva Kumran prajeme všetkým (duchovne) bohaté Vianoce!

Foto: Depositphotos.com/Subbotina

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00