Ivan Petro: Pápež zdôrazňoval osobné stretnutie s Kristom

Ivan Petro: Pápež zdôrazňoval osobné stretnutie s Kristom
V dňoch 18. – 22. júna sa vo Vatikáne uskutočnilo Medzinárodné fórum mladých. Stretli sa na ňom angažovaní mladí ľudia z celého sveta, medzi nimi nechýbali ani Slováci.

Približne 300 mladých delegátov zo 109 krajín sveta, z toho traja Slováci: Elena Karasová, Ivan Petro a Viktória Žolnová. Ako sa tam dostali a o čom stretnutie bolo? Medzinárodné fórum mladých nadväzovalo na Synodu o mladých, ktorá sa uskutočnila minulý rok. „Mladí v akcii v synodálnej Cirkvi“, tak znela téma fóra pre mladých.

Cieľom synody je totiž jej samotná prax a predstaviteľov Cirkvi na čele s pápežom po roku zaujímalo, nakoľko sa jej darí či nedarí v jednotlivých krajinách sveta. A tak boli do Vatikánu pozvaní predstavitelia rôznych krajín, vo veku 18 – 29 rokov, aby sa podelili o to, ako pokračuje takzvaná aplikačná fáza synody v miestnych komunitách Cirkvi.

Viac o priebehu fóra, jeho programe, Záverečnom dokumente synody a apoštolskej exhortácii pápeža Františka Christus vivit a o stretnutí s pápežom Františkom nám prezradí jeden z účastníkov, Ivan Petro, vo videu.

 

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00