Ježiš zo seriálu THE CHOSEN sa stretol s pápežom Františkom

Ježiš zo seriálu THE CHOSEN sa stretol s pápežom Františkom
Jonathan Roumie, ktorý stvárňuje Ježiša v internetovom seriáli „Vyvolení“ (The Chosen), sa v stredu 11. 8. 2021 stretol s pápežom Františkom, čím sa mu splnil celoživotný sen.

Jonathan Roumie pricestoval do Ríma za účelom navštíviť pútnické pamiatky súvisiace s evanjeliami. Jonathan, ktorý je vyznaním katolík, hrá v celosvetovo úspešnom seriáli úlohu Ježiša od r. 2019.

„Od detstva som túžil stretnúť sa s pápežom a zúčastniť sa Svetových dní mládeže, ale nikdy som nevedel, ako to urobiť. Moji rodičia boli imigranti, takže mi to nedokázali sprostredkovať,“ povedal Roumie po stretnutí so Svätým otcom.

Herec sa s pápežom rozprával po španielsky a poprosil ho o modlitbu. „Keď som mu povedal, že hrám Ježiša v internetovom seriáli, oči sa mu rozjasnili,“ povedal Roumie.

Spolu s ním do Ríma pricestoval aj režisér seriálu Dallas Jenkins. Ten o stretnutí s pápežom Františkom hovorí: „Keď som ho stretol, povedal som mu: „Som protestant, ale robím seriál o Ježišovi, ktorý oslovuje všetky denominácie.“ Pápež ukázal na Jonathana a spýtal sa: „Toto je Ježiš?“ A ja som odpovedal: „Áno.“ A potom pokračoval: „A ty? Ty si Judáš?“ a ja som povedal: „Nie, nie, nie!“ a pápež sa rozosmial.

„Veľmi sa mi páči jeho zmysel pre humor a jeho skutočne milá povaha. Oceňujem to, hoci sa nestotožňujem s formalitou takýchto stretnutí,“ vyjadril sa Jenkins.

 

Počas dní strávených v Ríme členovia filmového štábu navštívili viaceré katolícke kostoly s relikviami apoštolov a iných biblických postáv stvárňovaných v seriáli.

Za jednu z „najsilnejších duchovných skúseností“ považuje Roumie výstup na Sväté schody, známe ako „Scala Sancta“. Tie do Ríma priviezla svätá Helena v 4. storočí a podľa tradície nimi vystupoval Ježiš v deň svojho súdu a smrti.

„Vystúpiť po týchto schodoch na kolenách bolo ohromujúce“, vyjadril sa Roumie.

Okrem Ríma si herec vykonal púť aj k hrobke sv. Pátra Pia v talianskom meste San Giovanni Rotondo, ktoré je od Ríma vzdialené na štyri hodiny autom. Podľa svojich slov už niekoľko rokov prechováva úctu k tomuto svätcovi, ktorá sa prehĺbila počas pandémie, keď sa modlieval s ostatnými prostredníctvom internetu na sociálnych sieťach.

„Minulý rok som sa začal modlievať prostredníctvom internetu Korunku Božieho milosrdenstva. To trvalo 40 dní a počas tohto obdobia mi niekto zaslal modlitebnú knihu. V nej som našiel modlitbu Pátra Pia „Ostaň so mnou“. Keď som sa ju modlil po prvý raz, bol som ňou taký zasiahnutý, že som to takmer nezvládol.“ Roumie vraví, že sa snažil ponoriť do Kristovho prežívania radosti, šťastia, smútku, hnevu a samoty.

„Najväčšou výzvou je sprostredkovať ostatným Božiu lásku, milosrdenstvo a súcit.“

Prvá séria seriálu sa sústredila na stretnutia Ježiša s jeho prvými učeníkmi, vrátane Šimona Petra, Matúša a Márie Magdalény. Druhá sa zameriava na Ježišovu rastúcu slávu a ponúka napríklad jeho reč na hore (Evanjelium podľa Matúša 5 – 7). Tím sa momentálne pripravuje na tretiu sériu a tvorcovia veria, že sa im podarí v priebehu rokov dokončiť všetkých plánovaných sedem sérií.

Titulná snímka: Aleteia

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00