Jim Caviezel: Pokračovanie filmu Umučenie Krista môže byť najväčším filmom v svetových dejinách

Jim Caviezel: Pokračovanie filmu Umučenie Krista môže byť najväčším filmom v svetových dejinách
Herec Jim Caviezel poskytol rozhovor portálu Breitbart News Daily. Okrem iného v ňom prezrádza, že práve obdržal tretiu verziu scenára Umučenie Krista: Zmŕtvychvstanie a vyhlásil: „Bude to najväčší film svetových dejín.“

V exkluzívnom rozhovore pre Breitbart News Daily s Alexom Marlowom Caviezel vyhlásil, že vo filme, ktorý sa zameriava predovšetkým na Ježišovo zmŕtvychvstanie, opäť stvárni Ježiša. Okrem detailov ohľadne nového pokračovania filmu hovoril tiež o svojej viere, jej vplyve na hercovu kariéru a o novej snímke Infidel. Ide o politický triler z prostredia Iránu, v ktorom Caviezel vystupuje ako zajatý zahraničný žurnalista.

Herec v rozhovore opisuje, ako sa v Hollywoode za úlohu Ježiša v Umučení dostal na tzv. „čierny zoznam“, ale vraví, že nemal inú možnosť, než film obhajovať.

„Nemal som inú možnosť. Musel som ho hájiť. Musel som tiež bojovať, aby som prežil. Film mal neskutočný úspech. Bol úspešnejší než akýkoľvek film predtým. Pomysleli by ste si: ‚Ponuky sa ti teraz len tak pohrnú.‘ Ale nie, nebolo to tak. Už som viac nebol v zozname filmových štúdií. Bola to minulosť. Kvôli tomu, čo robím ako herec – čo je moja schopnosť –, čo mi bolo dané od Boha. Nedosiahol som to sám – je to niečo, čo mi bolo dané. Naozaj som cítil, že viera je omnoho viac než priemysel či Hollywood. Je väčšia než Republikánska či Demokratická strana či čokoľvek z týchto vecí,“ povedal Caviezel pre Breitbart News.

Herec je presvedčený, že pokračovanie slávneho Umučenia je pre dnešnú kultúru výnimočne dôležité. Hovorí: „V týchto časoch je nevyhnutné. Takéto filmy sa dnes nerobia. Darí sa filmom, ako sú napríklad komiksové príbehy od Marvelu. Uvidíte Supermana. Neuvidíte Ježiša. Dostal som úlohu hrať toho najväčšieho superhrdinu, aký tu kedy žil,“ tvrdí herec.

Podľa Caviezela Hollywood preukazuje rastúcu nevraživosť voči biblickým filmom, hoci sa im, paradoxne, po stránke návštevnosti veľmi darí.

Umučenie Krista: Zmŕtvychvstanie by malo podľa informácií prísť do kín v roku 2022.

Autor: John Paluska, www.christianheadlines.com

Photo courtesy: ©Getty Images/Ilya S. Savenok/Stringer

 

Svet+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00