TOP

Juraj (18): Spať pod šírym nebom je neopísateľný zážitok

Od malička ho rodičia brávali so sebou do hôr. Dnes o nich, a nielen o nich, robí skvelé videá, ktoré ponúka na svojom YouTube kanáli.

Pre koho tvoríš videá? Ktoré z nich bolo najúspešnejšie a prečo si myslíš, že práve ono?

Videá robím pre všetkých, ktorí majú radi Slovensko a prírodu, rovnako ako ja. Najviac zhliadnutí malo video s názvom TOP 5 miest, ktoré neuveríte, že sú na Slovensku – viac než 360 000. Obľúbené bude pravdepodobne preto, že sa v ňom ľudia dozvedia o svojej krajine veci, čo ani netušili. Napríklad to, že tu máme púšť, je tu niečo ako Veľký kaňon aj niečo pripomínajúce Veľký čínsky múr… a tak ďalej.

 

 

Z tvojej tvorby vidno nadšenie. Čím to je, že si taký zanietený turista? Viem, že sa často zvykneš vybrať na túru úplne sám a potom spíš pod šírym nebom. Aké to je?

Turistiku milujem už od svojho detstva. Niektorí ľudia sa radi odreagujú pri alkohole, ja sa rád odreagujem pri turistike. Môžem úplne vypnúť myseľ a cítiť len emócie. Spať pod šírym nebom je neopísateľný zážitok, odporúčam každému. Je to spojenie adrenalínu s eufóriou.

Okrem Slovenska je mojím turistickým snom tiež Nepál a Rumunsko. Sú tam krásne hory.

 

 

Máš nejaké životné vzory?

Konkrétne životné vzory nemám. Na každom človeku niečo obdivujem, každý je unikátny. A to nielen osobnosti, ale napríklad aj moji blízki.

 Komentáre