Koľko chameleónov príde na Godzone konferenciu? alebo Poď, bude aj hotdog párty!

Koľko chameleónov príde na Godzone konferenciu? alebo Poď, bude aj hotdog párty!
Čo je to tá Godzone konferencia a pre koho je? Aký je tam program a čo zaujímavé na účastníkov čaká? Rozprávali sme sa s Ivanom Petrom, ktorý nám okrem informácií o konferencii NO FILTER prezradil aj zákulisie z natáčania promo videa a niekoľko prekvapení, ktoré budú obsahom stretnutia.

Už po ôsmy raz sa v termíne 3. a 4. mája v Liptovskom Mikuláši uskutoční Godzone konferencia. NO FILTER – to je názov a zároveň aj téma tohtoročnej konferencie. Prečo „no filter“? Viac nám objasňuje Ivan Petro:

„Už od Godzone turné nám Pán Boh dával na srdce myšlienku, že žijeme dobu, keď sa bojíme byť autentickí. Možno máme pocit, že byť sám sebou nestačí. Používame preto rôzne „filtre“, aby sme zakryli svoje nedokonalosti, zlyhania. Snažíme sa v očiach druhých vyzerať dokonale a bez chýb. My však chceme účastníkom povedať, že Boh si nevyberá dokonalých ľudí!

Aj v Biblii vidíme mnohých hrdinov viery, ktorých si Boh použil napriek ich zlyhaniam. Chceme ľudí povzbudiť, aby zahodili všetky svoje „filtre“ a masky a dali Bohu všetky svoje slabosti, aby ich pretvoril a použil na veľké veci. Boh nás chce takých, akých nás stvoril. Chce, aby sme boli sami sebou, autentickí.“

Kapacita stretnutia je 2 000 miest a stále je možné prihlásiť sa, pričom akýkoľvek vek nie je obmedzením. Súčasťou konferencie je dokonca aj takzvaná Detská konferencia. Pre deti je pripravený zábavný, ale aj duchovný program. Postarajú sa o ne skúsení animátori, zatiaľ čo rodičia si môžu vychutnať nerušene program pre nich určený.

 

Koľko chameleónov príde na Godzone konferenciu? alebo Poď, bude aj hotdog párty!

 

Zábava a hotdog párty?

Okrem rečníkov Ondreja Chrvalu, Jula Slováka, Jána Buca a Milana Bednárika budú na konferencii slúžiť kapely Timothy, Lámačské chvály, ESPÉ a PiarMusic. Nebol by to však projekt Godzone, keby súčasťou jeho akcie nebolo aj niečo netradičné a atraktívne. Čo to bude tentoraz?

„Keďže veríme, že Božie kráľovstve je aj o radosti, snažíme sa vždy pripraviť aj niečo zábavné. Máme pripravenú zábavnú šou Mix session s hudobnými hosťami. Súčasťou bude špeciálny kvíz s Jayom Hudáčkom, do ktorého sa zapojí úplne každý účastník konferencie. A tiež hotdog párty, na ktorej chceme „zbúrať“ pódium a prísť medzi ľudí, spoločne sa baviť a byť tvárou v tvár jeden druhému. Okrem toho máme pripravené mimopódiové aktivity, pri ktorých si budú môcť účastníci vyskúšať, ako zhmotniť konkrétne myšlienky, ktoré budú na konferencii predstavené. Bude to taká Pevnosť Boyard v malom,“ prezrádza Ivan Petro.

 

 

Promo video za dva dni natočené v chlade

Hoci myšlienka promo videa sa rodila postupne, samotné natáčanie trvalo iba dva dni. Kto vymyslel jeho myšlienku a kde sa natáčalo? „Natáčalo sa na Sliači v takej „zemiakárni“, je to obrovský hangár, kde bývajú uložené poľnohospodárske stroje. Potrebovali sme veľký priestor pre našu scénu, ktorú sme kvôli videu zhotovili. Vonku síce bolo možno plus dvadsať stupňov, no v tom priestore bola riadna zima. Najväčšia výzva to bola pre našu herečku Terezku Slavkovskú, ktorú sme pomaľovali tými mokrými farbami a ona musela vydať zo seba herecký výkon napriek tomu, že tam mrzla.

Nápad, ako zhmotniť myšlienku „no filter“, vymyslela naša umelecká duša zo spoločenstva, Gabika Launerová. Vo videu ide vlastne o to, že sme vytvorili miestnosť pomaľovanú rôznymi farbami. Naša herečka Terezka vyjadruje, ako na seba dávame rôzne filtre a tým splynieme s okolitým svetom, zapadneme doň a viac nás už nie je vidieť. A toto je niečo, čo od nás Boh nechce, pretože nás stvoril jedinečných a chce, aby sme boli autentickí, lebo iba tak vyniknú práve tie naše talenty a dary, ktoré do nás vložil.“

Na konferenciu možno príde približne 2 000 ľudí „chameleónov“, zvyknutých splynúť so svetom, no organizátori dúfajú, že odchádzať budú ľudia nadšení z toho, akých ich Boh stvoril.

 

Promo video ku konferencii NO FILTER:

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00