Ľudia chcú zmenu. Na námestí prišla objednávka na zmenu legislatívy

Ľudia chcú zmenu. Na námestí prišla objednávka na zmenu legislatívy
Päťdesiattisíc ľudí, ktorí prišlo na nedeľný Národný pochod za život, vyzvalo verejných činiteľov, aby zmenili legislatívu v prospech ochrany nenarodených detí. Urobili tak v manifeste, ktoré zverejnili na pochode.

Bratislava, 23. septembra 2019

Poslancov Národnej rady SR, vládu SR, prezidentku SR a všetky štátne inštitúcie v ňom osobitne vyzvali, aby zrušili zákonom zavedené rozdeľovanie ľudí na hodných života a nehodných života hranicou 12 týždňov tehotenstva a tým chránili ľudský život od počatia po prirodzenú smrť.

 

Ľudia chcú zmenu. Na námestí prišla objednávka na zmenu legislatívy

 

“Ľudia chcú zmenu. Niektorí čelní predstavitelia štátu v minulosti povedali, že tu nie je spoločenská objednávka po zmene, a že zákon, ktorý umožňuje zabíjať nenarodené deti, je dostatočný. My si to nemyslíme. A spolu s nami aj 50 000 ľudí, ktorí prišli na námestie. Prišli sem, aby jasne povedali, že stav, ktorý tu je, je zlý a žiadajú to zmeniť,” povedal hovorca Národného pochodu život Patrik Daniška. “Mnohí ľudia chcú zmenu, a preto vyzývame všetkých verejných činiteľov, aby konali,” dodal Daniška.

 

Od verejných činiteľov účastníci pochodu žiadajú, aby chránili jedinečné postavenie manželstva muža a ženy ako nenahraditeľného zväzku a aby sa zaviazali neustále zlepšovať zákony smerom k takému ekonomickému a sociálnemu stavu, ktorý vyzdvihne spoločensky zodpovedné rodiny otvorené mať viac detí. V manifeste tiež uviedli, že chcú, aby verejní činitelia aktívne podporili inštitúcie, ktoré sú zamerané na pomoc rodinám v núdzi a tehotným matkám a ich deťom a prispeli k vytvoreniu účinnej siete pomoci.

 

Ľudia chcú zmenu. Na námestí prišla objednávka na zmenu legislatívy

 

PLNÉ ZNENIE Manifestu je tu: pochodzazivot.sk/manifest_2019/

 

Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Spolupracujú ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Od začiatku potratovej legislatívy bolo na Slovensku nenarodených viac ako 1 500 000 detí.

Prvý Národný pochod za život bol v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Boli v tom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Celkovo ich navštívilo vyše 150 tisíc ľudí.

Foto: Slovo+

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00