TOP

Ľudia chcú zmenu. Na námestí prišla objednávka na zmenu legislatívy

Päťdesiattisíc ľudí, ktorí prišlo na nedeľný Národný pochod za život, vyzvalo verejných činiteľov, aby zmenili legislatívu v prospech ochrany nenarodených detí. Urobili tak v manifeste, ktoré zverejnili na pochode.

Bratislava, 23. septembra 2019

Poslancov Národnej rady SR, vládu SR, prezidentku SR a všetky štátne inštitúcie v ňom osobitne vyzvali, aby zrušili zákonom zavedené rozdeľovanie ľudí na hodných života a nehodných života hranicou 12 týždňov tehotenstva a tým chránili ľudský život od počatia po prirodzenú smrť.

 

 

“Ľudia chcú zmenu. Niektorí čelní predstavitelia štátu v minulosti povedali, že tu nie je spoločenská objednávka po zmene, a že zákon, ktorý umožňuje zabíjať nenarodené deti, je dostatočný. My si to nemyslíme. A spolu s nami aj 50 000 ľudí, ktorí prišli na námestie. Prišli sem, aby jasne povedali, že stav, ktorý tu je, je zlý a žiadajú to zmeniť,” povedal hovorca Národného pochodu život Patrik Daniška. “Mnohí ľudia chcú zmenu, a preto vyzývame všetkých verejných činiteľov, aby konali,” dodal Daniška.

 

Od verejných činiteľov účastníci pochodu žiadajú, aby chránili jedinečné postavenie manželstva muža a ženy ako nenahraditeľného zväzku a aby sa zaviazali neustále zlepšovať zákony smerom k takému ekonomickému a sociálnemu stavu, ktorý vyzdvihne spoločensky zodpovedné rodiny otvorené mať viac detí. V manifeste tiež uviedli, že chcú, aby verejní činitelia aktívne podporili inštitúcie, ktoré sú zamerané na pomoc rodinám v núdzi a tehotným matkám a ich deťom a prispeli k vytvoreniu účinnej siete pomoci.

 

 

PLNÉ ZNENIE Manifestu je tu: pochodzazivot.sk/manifest_2019/

 

Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Spolupracujú ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Od začiatku potratovej legislatívy bolo na Slovensku nenarodených viac ako 1 500 000 detí.

Prvý Národný pochod za život bol v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Boli v tom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Celkovo ich navštívilo vyše 150 tisíc ľudí.

Foto: Slovo+Komentáre