Mala som konzumu plné zuby

Mala som konzumu plné zuby
Rozhovor s minimalistkou Andreou Richardsonovou.

Žila v luxusných domoch, mala všetko, po čom nejedna žena túži, každé štyri roky žila so svojím anglickým manželom a dvoma deťmi v inej krajine. Materializmus, ktorý ju obklopoval, ju však priviedol do krízy, preto si povedala dosť. Dnes je vášnivou propagátorkou životného štýlu s názvom minimalizmus, je autorkou blogu minimalistka.sk, napísala knihu Minimalistický domov. 

Andrea Richardson dnes žije v bratislavskej Petržalke, vzdala sa akéhokoľvek prebytku, deťom na Vianoce dáva len jeden hlavný darček, vyhodila smartphone a tvrdí, že opäť by sme mali precítiť, čo je to hlad.

 

Nastal vo vašom živote nejaký konkrétny zlom, keď ste si povedali, že prejdete na minimalizmus?

Prvým zlomom bol náš pobyt v materialistickom svete v Abu Zabí. Manžel mal dobrú prácu, bývali sme v luxusnom byte s rozlohou 400 metrov štvorcových, ako pani domáca som mala neobmedzené možnosti, ako si byt zariadiť, nakúpiť, po čom srdce piští. Vtedy sme mali len jedno malé dieťa, triapolročné, a ja som bola tehotná s druhým bábätkom. Žila som v ideálnej situácii, keď som sa mohla realizovať v domácnosti aj ako matka, aj ako žena a dokonca aj s výhľadom na more.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00