Mám za sebou mesiac v Godzone Academy

Mám za sebou mesiac v Godzone Academy
Máte chuť vedieť o Bohu a Cirkvi viac? „Ježiš nás pozýva, aby sme nezostali na mieste, ale aby sme rástli. Toto je príležitosť, ako nechať Pána stále viac konať v našom živote. Kurzov je mnoho. Stačí si vybrať ten svoj,“ takto pozýva Godzone Academy, internetové vzdelávanie sa o Bohu a Cirkvi, aj teba. Ja som pozvanie prijala. Nech sa páči, tu sú moje dojmy…

E-learningový portál Godzone Academy ponúka množstvo kurzov… a stále pribúdajú nové. Až som mala chvíľu pocit, že sa v tom systéme strácam, pretože som mala chuť prejsť si všetky kurzy, a to hneď naraz. Ale takto sa to nedá. Kurzy si vyžadujú svoj čas, veď nejde iba o nejaký „podcastík“, ale o súhrnný program, z ktorého človek môže skutočne veľa načerpať. No poďme sa na to spolu pozrieť pekne postupne.

 

Godzone Academy ponúka ucelený systém kurzov s rôznymi prednášajúcimi:

 • Začiatok cesty s Ježišom – Dominik Gabriel, Lenka Slavkovská, Oliver Mašír, Peter Kocúr;
 • Chvály – Dávid Slavkovský ;
 • Premenená myseľ – Ivan Petro;
 • Cirkev a farnosť – otec Dominik Markoš;
 • Budujme čisté a zdravé vzťahy – manželia Valachovci;
 • Život viery – Peter Lipták;
 • Sviatosti – otec Ondrej Chrvala;
 • Každý je povolaný byť lídrom – Július Slovák;
 • Život v Duchu Svätom – otec Ján Buc.

 

Toto sú aktuálne kurzy a pribudnú ďalšie. Verím, že mnohých prednášajúcich vám netreba predstavovať. Projekt Godzone robí veci moderne a kvalitne, a teda aj hostia nie sú žiadni „zelenáči“, ale práve naopak, sú nimi obľúbené a známe „kresťanské tváre“.

 

Mám za sebou mesiac v Godzone Academy

 

Každý z vymenovaných kurzov obsahuje osem približne dvadsaťminútových videí, ktoré podrobne rozvíjajú danú tému. Ku každému z ôsmich videí si môžete stiahnuť a vytlačiť pracovné listy a preskúšať svoje novonadobudnuté vedomosti. Páči sa mi, že pracovné listy idú ešte ďalej a okrem preverenia vedomostí a znalostí obsahujú aj zamyslenie a návrhy na konkrétnu aktivitu. Človek tak neostáva iba v akomsi pasívnom počúvaní prednášok. Vypočuté si môže aj prakticky vyskúšať, premeditovať a zžiť sa s tým. Na konci každého kurzu je pre vás pripravený aj kvíz, aby ste si mohli preskúšať, čo ste si z kurzu zapamätali.

Niekomu by sa mohlo zdať, že dať takmer 25 eur za jeden kurz je dosť, no stále je tu ešte aj iná možnosť, a to zaplatiť si 8,99 eur na mesiac a máte neobmedzený prístup ku všetkým kurzom. Je už iba na vás, ako si zariadite svoj čas a koľko za ten mesiac stihnete. Ale keď sa nad tým tak zamyslím… na čo všetko neváhame dať svoje peniaze, prečo by sme nemohli raz za čas investovať aj do vzťahu s Bohom? Na čom v živote skutočne záleží?

 

Mám za sebou mesiac v Godzone Academy

 

V jednej z lekcií otec Ján Buc povedal: „Nemusíte počúvať mňa. Počúvajte to, čo vám chce povedať Duch Svätý… možno aj skrze mňa. Je dôležité, aby ste nechytali iba to čo vám poviem ja, ale aby ste zachytili aspoň pár myšlienok, ktoré Pán Boh povie do vášho života – a ono to môže zapadnúť do toho, čo práve teraz prežívate, a môže vás to posunúť ďalej.“ Myslím si, že toto je najväčší odkaz Godzone Academy – že je to prostriedok, cez ktorý ku vám môže hovoriť sám Pán – aktuálne a živo –, ak budete počúvať s otvoreným srdcom.

 

Mám za sebou mesiac v Godzone Academy

 

Čo ma na Godzone Academy najviac bavilo:

 • Kurzy som si mohla zapnúť kdekoľvek a kedykoľvek, napríklad v kresle pri uspávaní detí či v kuchyni pri varení obeda.
 • Prednášajúcimi sú kňazi, ale aj laici – niektorí sú si pred kamerami istejší, iní menej, no cítiť, že každý z nich má čo dať, pretože to, čo hovoria, vychádza z ich vlastnej skúsenosti osobného vzťahu s Bohom.
 • Páči sa mi, že neraz som pri počutom zostala v úžase a v uvedomení si, ako nás Boh nesmierne presahuje a vždy, vždy! tu bude priestor dozvedieť sa o ňom niečo nové. Kurzy vo mne prebudili nový hlad po Bohu.
 • Dĺžka jednotlivých lekcií je tak akurát – keď človek chce, vie si nájsť dvadsať minút denne. A aký dobrý pocit vo mne vždy ostal po absolvovaní lekcie! Pocit, že som otvorila svoje srdce, dovolila Bohu prísť a prijala jeho pozvanie vykročiť ďalej. To odporúčam naozaj každému.

 

Prihlásiť sa do kurzov môžete tu: www.godzoneacademy.sk

 

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00