#mamyzamamou: Prinesieme vaše modlitby k Mame do Lúrd

#mamyzamamou: Prinesieme vaše modlitby k Mame do Lúrd

Modlitba – taká mocná a účinná a tak málo používaná „zbraň“. Práve Panna Mária je tou, ktorá nás k modlitbe neustále vo svojich posolstvách pozýva. Prijmete spolu s nami jej pozvanie?

/TU VLOŽTE SVOJU PROSBU/

Stretli sa raz dve mamy z redakcie a premýšľali spoločne, čo nové by mohli priniesť čitateľom. V ich nápade sa spojilo cestovateľské nadšenie a túžba spoznávať nové miesta s podstatou ich poslania – byť mamou. Byť mamou totiž otvára v žene úplne novú životnú úlohu. Ťažko ju opísať, no isto sa teraz každá mamka pousmeje a pomyslí si: „Viem… viem presne, čo tým myslíš.“ (úsmev)

A tak by sme vám chceli predstaviť našu novú aktivitu #mamyzamamou. Už o niekoľko dní, 18. a 19. októbra, vyrazia tri „redakčné“ mamy pozdraviť Mamu Máriu na pútnické miesto Lurdy vo Francúzsku. Na toto vzácne miesto však nevyrazia sami – odnesú tam úmysly a prosby všetkých vás, ktorí sa do našej aktivity zapojíte. Možno mnohí poznáte našu iniciatívu Položme svoje prosby k jasličkám, ktorú sme pre vás pripravovali po minulé roky. Namiesto nej sme tento rok vymysleli niečo nové, veď ako sa hovorí, zmena je život!

#mamyzamamou: Prinesieme vaše modlitby k Mame do Lúrd

Svoje úmysly by sme po novom chceli priniesť do otvorenej náruče Mamy – Prostrednice všetkých milostí. Veríme, že práve ona nám môže byť so svojou materinskou láskou útechou v našich trápeniach a na jej orodovanie si toho možno mnoho, niekedy až zázračne vyprosiť. Titul Prostrednica alebo aj Matka milosti uznal aj Druhý vatikánsky koncil. Pápež Pius XI. o Márii povedal: „Kristus, Prostredník medzi Bohom a ľuďmi, povolal si k sebe svoju Matku ako orodovníčku, vysluhovateľku milostí a sprostredkovateľku: pretože ona, Mária, Božia Matka, je vysluhovateľkou nebeských milostí.“ Dôkazov o sile príhovoru Panny Márie je neúrekom, podobne ako myšlienok z úst svätcov, ktorí mali s Máriou blízky vzťah a vo svojej službe boli zvyknutí sa k nej utiekať. Obráťme sa s dôverou k nej aj my, určite naše úmysly neostanú nepovšimnuté…

Vydajte sa spolu s nami vďaka online spojeniu na pútnické miesta za Pannou Máriou. Objavíme tak postupne nielen príbehy jednotlivých pútnických miest, ale aj silu spoločnej modlitby. Napíšte nám svoje prosby, túžby, obavy, vďaky… čokoľvek, čo si v sebe nesiete – a my to predložíme v Lurdoch Panne Márii, Mame, ktorá tak neúnavne oroduje u Boha za úmysly všetkých nás:

/TU VLOŽTE SVOJU PROSBU/

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00