TOP

Manžel radí manželom: Sedem najväčších emocionálnych potrieb ženy

Počas mnohých rokov sprevádzania manželských párov a odpovedania na ich otázky hlavne v náročných obdobiach som spozoroval isté princípy, na ktorých funguje každé manželstvo. Nakoniec, páry sa od seba až tak nelíšia.

Autor: Ron Edmondson

Muži i ženy chcú, aby bolo ich manželstvo také dobré, ako je len možné. A obaja si doň prinášajú isté potreby. Môžeme ich pomenovať hocijako, ale vo svojej podstate budú v každom manželstve veľmi podobné. A tieto potreby, hoci som si zostavil ich zoznam na základe svojho pozorovania, predsa ovplyvňujú veľa párov.

Tiež som sa naučil, že prvý krok, aby sme týmto potrebám porozumeli, je pomenovať ich. Veď ak si máme byť niečoho vedomí, musíme si to najprv všimnúť. A práve preto by sme mali lepšie porozumieť potrebám toho druhého. Uistite sa, že ste si prečítali aj zoznam jeho potrieb.

Tu je teda sedem najdôležitejších potrieb ženy:

 

Láska

V dvadsiatom piatom verši piatej kapitoly Listu Efezanom sa píše: „Muži, milujte svoje manželky, ako aj Kristus miluje Cirkev a seba samého vydal za ňu.“ A ako Kristus miloval Cirkev? V Evanjeliu podľa Jána, konkrétne v tretej kapitole a šestnástom verši, nachádzame odpoveď: „Ježiš Kristus za nás položil svoj život.“

Muži, milujete svoju manželku viac než čokoľvek iné vo vašom živote (okrem svojho vzťahu s Bohom)? Viac než svoju prácu, koníčky, priateľov, rodinu či vaše deti? A, čo je dôležitejšie, dokazujú to aj vaše činy?

 

 

Pozornosť

Ženy chcú, aby ich niekto počúval (aj keď je zapnutá telka), a potrebujú vedieť, že to, čo hovoria, je dôležité. Manželky s vami budú hovoriť radšej než so ženami, i keď vedia, že iná žena by im lepšie porozumela.

Muži, skutočne počúvate, čo vám hovorí? A znova, dokazujete jej to aj svojimi činmi?

 

Ochrana

Ženy chcú, aby bol manžel ochrancom rodiny. Nielen vtedy, keď v noci začujú divné zvuky, ale pred všetkými hrozbami spoločnosti. Chcú, aby prebral

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre