TOP

Manželia Mackovjakovci: Musíme byť vynaliezaví pri hľadaní spoločného času

Adam a Martina Mackovjakovci žijú šiesty rok svojho manželstva s deťmi (Nina Anna (4), Andrej Lévi (2) a Tobiáš Júda (bábätko) vo farnosti v Prakovciach, v ktorej Adam pôsobí ako gréckokatolícky kňaz. Hovorili sme spolu bližšie o tom, akú hierarchiu vytvára v ich živote Boh, služba a manželstvo.

Každé manželstvo je originálne. Predsa len to vaše „kňazské“ ešte trošku viac. Aké slovo by váš život najlepšie charakterizovalo?

Skôr ako slovo nám napadá heslo „buď pripravený na čokoľvek“(úsmev).

 

Prečo?

Pretože náš život sa môže kedykoľvek úplne zmeniť a nie našim pričinením. To sme už zažili viackrát.  Tým nemyslíme len situácie, keď nás náš biskup prekladal do inej farnosti a my sme museli z mesiaca na mesiac zmeniť svoje plány i blízkych ľudí, ale aj bežné, každodenné situácie. Oproti iným rodinám sa nám stáva, že sa potrebujeme neplánovane napríklad na pol dňa venovať človeku v kríze.

 

Služba Bohu a Cirkvi je pre kňaza prioritou. Kde má v jeho živote miesto manželka?

// Čítajte celý text //

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.