Manželská kríza je cesta rastu. Bojovať o manželstvo má zmysel

Manželská kríza je cesta rastu. Bojovať o manželstvo má zmysel
Pred desiatimi rokmi zistili, že nemôžu mať vlastné deti. Zahltili sa prácou a spoločenskou angažovanosťou, až sa navzájom odcudzili. Nikdy to však nevzdali a s krízou si vždy poradili. Katka a Vlado Wiedermannovci sú dnes rodičmi adoptovaného synčeka a členmi tímu Programu pre manželov v ťažkostiach, ktorý organizuje Hnutie fokoláre v spolupráci s Domom prijatia pre rodiny Rodinkovo. Sami tento program absolvovali v Taliansku a čerpajú z neho dodnes. V rozhovore predstavujú nielen tento program, ale otvorene hovoria o zvládaní kríz rôznych podôb aj o vzájomných rozdielnostiach.
„Snažíme sa na sebe pracovať a viac sa poznáme. Viem, že keď na mňa tlačí, tak vnútri trpí. Netlačí preto, že mi chce ublížiť. Taktiež chytáme do ruky čím ďalej, tým viac pozitívnych nástrojov. Niektoré po čase pustíme, niektoré používame ďalej. Preto tá rozdielnosť zostáva, ale je to znesiteľné,“ prezrádzajú.

Ste manželmi takmer 12 rokov, predtým ste spolu päť rokov chodili. Za ten čas ste si prešli viacerými krízami. V čom spočívali?

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00