Mário Tomášik zo Spoločenstva Martindom / Nálepku charizmatici nám dávajú práve ľudia, ktorí jej nerozumejú

Mário Tomášik zo Spoločenstva Martindom / Nálepku charizmatici nám dávajú práve ľudia, ktorí jej nerozumejú
Rozhovor s Máriom Tomášikom, lídrom Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave, do ktorého patrí aj premiér Eduard Heger.

Začnime iniciatívou Naša voľba, ktorá je v kresťanskom prostredí pomerne známa. Do politiky – komunálnej, župnej, celoštátnej, ale i do Európskeho parlamentu – v uplynulých piatich rokoch vyniesla niekoľko známych mien. Kedy lídri kresťanských spoločenstiev dospeli k rozhodnutiu, že aktívne vstúpia do politického diania?

Bolo to omnoho dávnejšie ako pred piatimi rokmi. V Spoločenstve pri Dóme sv. Martina, ale aj v iných spoločenstvách po celom Slovensku sa dlhodobo modlíme za našu krajinu. Istý čas sme sa modlili za policajtov, neskôr za učiteľov a videli sme, že to prináša ovocie. Nanovo sme sa presvedčili, že modlitba nie je hovorením do vetra, ale Boh sa cez ňu dotýka ľudí. Preto sme sa začali modliť aj za politikov.

 

Od modlitieb ste však postupne prešli k osobnému angažovaniu sa. Vďaka Našej voľbe sa po voľbách v roku 2016 v parlamente objavili ľudia ako Eduard Heger, Marek Krajčí, Jozef Lukáč a opätovne bol zvolený aj Richard Vašečka. Prekvapil vás úspech kampane?

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00