Máte radi podcasty? A poznáte Spolcasty?

Máte radi podcasty? A poznáte Spolcasty?
Aj vás baví sledovať či počúvať podcasty? Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) prináša projekt Spolcast, cez ktorý postupne predstavuje zaujímavých hostí – ako napríklad provinciála rehole piaristov Juraja Ďurneka, lídra kapely Timothy Mariana Lipovského, kresťanského rapera Martina Augustína Dvornického a ďalších.

ZKSM patrí už tridsať rokov k lídrom v oblasti práce s mládežou na Slovensku. V tomto období prechádza združenie viacerými zmenami, pretože sa snaží držať krok s dobou. Jednou zo zmien je aj spustenie podcastov s názvom Spolcast, ktoré sú ďalšou z foriem komunikácie združenia.

Názov Spolcast vznikol spojením dvoch slov – spoločenstvo a podcast. Pojem spoločenstvo však zahŕňa oveľa viac ako len zoskupenie kresťanov. Vyjadruje, že kresťan je súčasťou sveta, v ktorom tvorí spoločenstvo s ľuďmi bez ohľadu na ich vieru alebo presvedčenie.

Dvojica moderátorov predstavuje hosťa, približuje jeho životný štýl a hľadá prieniky medzi duchovnom a bežným životom. Spolcast chce búrať predstavy o kresťanoch ako o nudných, nevýrazných, spiatočníckych, ale aj vlažných veriacich, ktorí žijú len za múrmi kostola a realita sveta ich nezaujíma. V rozhovoroch sú ťažké témy popretkávané humorom, čo je častým obrazom prirodzeného chodu života.

 

Autor: Patrik Bendík

 

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00