TOP

Na bicykloch za život

Pochod za život podporí cyklisticko-modlitbová akcia na rôznych miestach Slovenska. O čo ide?

O necelé tri mesiace sa na Slovensku organizuje ďalší Národný pochod za život. Program s ním spojený sa začína však už onedlho v podobe rôznych aktivít a prípravných akcií. Jednou z nich je aj Cyklopúť za život, ktorú pripravil tím organizácie Život ako dar, občianskeho združenia Deti svätej Alžbety – Aliancia za život, o. z. a Fórum života, o. z.

 

Aký je cieľ tejto akcie?

„Cyklisti sa vydajú na kľukatú cestu naprieč Slovenskom. Zastavia sa v štyridsiatich štyroch mestách a obciach, aby sa s miestnou komunitou spojili v modlitbe za obnovu kultúry života. Zároveň odovzdajú pozvánku na tretí Národný pochod za život, ktorý sa bude konať 22. septembra 2019 v Bratislave,“ povedal jeden z organizátorov, Dušan Škurla.

Úmyslom je však nielen modlitba, ale tiež pozývanie ľudí z rôznych miest Slovenska na v poradí tretí pochod za život v histórii našej krajiny. „Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle, aby ich podporili. Tešíme sa na všetkých,“ hovorí hlavný koordinátor Národného pochodu za život, Marek Michalčík.

 

 

Odkedy dokedy?

Cyklotúra odštartuje v nedeľu, 30. júna 2019, svätou omšou o 11.00 hod. v Seminárnom kostole v Košiciach a pochodom k Železničnej nemocnici. Ďalšie zastávky sú naplánované okrem iného v Prešove, Spišskej Novej Vsi, Levoči, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Banskej Bystrici, Lučenci, Nitre, Galante, Dunajskej Strede, Bratislave, Trnave, Skalici, Trenčíne aj v Žiline, kam by cyklisti mali podľa plánu doraziť 25. júla 2019. Viac informácií, ako aj úplný zoznam miest, kadiaľ púť povedie, môžete nájsť na tejto stránke.

 

Ako sa môžem zapojiť?

K akcii sa dá pridať viacerými spôsobmi. Na bicykli prejdením celej trasy či určitého úseku podľa osobných kondičných či časových možností, alebo v konkrétnom meste, kde sa dá pripojiť k programu. Záujemcovia, ktorí sa chcú pridať k cyklistom na celý čas alebo na viac dní, sa môžu registrovať u pána Jána Hudačeka telefonicky (0911 241 703; 052 459 64 39) alebo cez e-mail hudacek.jan7@gmail.com.Komentáre