Na Godzone tour zavítalo viac ako 22 500 ľudí

Na Godzone tour zavítalo viac ako 22 500 ľudí
Počas desiateho ročníka evanjelizačného podujatia pomáhali dobrovoľníci miestnym charitám, ale aj domovom dôchodcov. Posolstvo evanjelia priniesli na námestia, ale aj do viac ako 50-tich škôl. Večerný program prekonal minuloročnú účasť.

Projekt Godzone zorganizoval počas Týždňa Cirkvi pre mládež už svoje desiate turné v znamení témy „Chceme viac?“. Na túto otázku odpovedalo svojou prítomnosťou v Poprade, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a v Bratislave spolu 22 511 ľudí, čo je najviac v histórii Godzone tour.

 

„Sme nesmierne radi, že mladí ľudia majú hlad po Bohu a chcú viac ako to, čo im ponúka dnešný svet. Aj tohtoročným Godzone tour sme sa rozhodli prijať výzvu sv. Jána Pavla II., ktorý pozýva k novej evanjelizácii. Tisíckam ľudí sme tak priniesli evanjelium novým a moderným spôsobom plným radosti,“

hovorí riaditeľ Projektu Godzone, Július Slovák.

 

Podľa organizátorov tohtoročný program „išiel na hlbinu“. Na pódiu zazneli silné svedectvá ľudí, ktorým Boh zmenil a zachránil život. Nechýbali ani piesne od známych kresťanských kapiel ako ESPÉ, PiarMusic či Lámačské chvály, ktoré boli prejavom vďaky, chvály a úcty Bohu. Súčasťou programu boli tiež tanečné vystúpenia či divadelné scény.

 

Na Godzone tour zavítalo viac ako 22 500 ľudí

 

„Jedným večerom sa naše turné nekončí. Preto sa mladým ľuďom počas programu predstavili aj miestni biskupi či kresťanskí lídri, ktorí ich pozvali žiť vieru praktickým spôsobom aj po návrate z turné v spoločenstvách či vo farnostiach,“ približuje Slovák. Organizátori preto účastníkom po programe rozdávali aj magazíny, v ktorých môžu nájsť zoznam miestnych spoločenstiev.

 

Dobrovoľníci z Projektu Godzone pripravili počas uplynulého týždňa aj sériu sprievodných aktivít. Desiatky vriec vyzbieraného odpadu, aktívna a konkrétna pomoc ľuďom bez domova či seniorom, množstvo terénnej práce spojenej s upratovaním rozličných exteriérov či vytriedenie stoviek kíl darovaného oblečenia v charite. To je len časť práce, do ktorej sa zapojilo viac než tristo dobrovoľníkov.

 

Okrem prípravy a realizácie večerných programov v halách a na zimných štadiónoch a činnosti zameranej na skrášľovanie či revitalizáciu miest pripravili mladí aj výchovné koncerty na 54 stredných a základných školách. Zasiahli tak niekoľko tisíc študentov a učiteľov.

 

Na Godzone tour zavítalo viac ako 22 500 ľudí

 

V každom meste tiež prebiehala pouličná evanjelizácia, na ktorej mladí ľudia spolu s kňazmi a kresťanskými kapelami ohlasovali evanjelium. Rozdali spolu viac než 250 litrov teplého čaju a kávy. „Aj takýmto spôsobom chceme byť v bezprostrednom kontakte s ľuďmi, zastaviť sa pri nich, počúvať ich životné príbehy a priniesť im nádej pre ich život,“ povedal Dávid  Slavkovský z Projektu Godzone.

Organizátorom Godzone tour záleží na tom, aby evanjelium a hodnoty Božieho kráľovstva žili mladí ľudia v každodennom živote. Aj preto rozdali účastníkom podujatia počas večerného programu tisícky konkrétnych úloh. Niektoré sa týkali praktickej pomoci v domácnosti, iné návštevy chorých alebo pravidelného čítania Svätého písma.

 

Služba Projektu Godzone bude pokračovať evanjelizačnými výjazdami do škôl či farností, dvojročnou animátorkou školou, ale aj pravidelnými modlitebnými stretnutiami. Organizátori tiež odhalili termín Godzone konferencie, ktorá sa uskutoční 3. – 4. mája 2019. Je tak pozvaním pre všetkých, ktorí sa zúčastnili na tohtoročnom turné a majú chuť duchovne rásť.

 

Viac informácií je dostupných na http://www.konferencia.godzone.sk

 

Na Godzone tour zavítalo viac ako 22 500 ľudí

 

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho predsedom Jánom Bucom, kňazom Katolíckej cirkvi pracujúcim s mládežou, ďalej tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Ondrejom Chrvalom a provinciálom rehole piaristov Jurajom Ďurnekom SchP. 

Jaroslav Dodok

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00