TOP

Narodil sa? No a čo?!

Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko percent ľudí na svete sa vie naozajstne radovať zo sviatkov narodenia nášho Spasiteľa? Spravte si svoju anketu. Možno by bola ako táto fiktívna. A mnohí by zrejme povedali: no a čo, keď sa narodil? A vy im čo na to poviete?
1. prípad – pracovať sa musí

Ja nemám čas! Komu by sa chcelo popri robote myslieť ešte aj na cirkevné veci?! Kto nás bude živiť? Kto nám zarobí na tie darčeky? V dnešnej dobe človek aby len robil a robil a aj tak ledva prežije. Všetko veľa stojí a keď chceme s rodinou niekam aj ísť cez prázdniny, niečo nakúpiť, tak musím pracovať od rána do večera. To je prvoradé. Bez toho sa žiť nedá. Zadarmo nikto nič nedáva. Ešte aj v kostole stále pýtajú nejaké peniaze. Tam už radšej ani nechodím.

 

Rada: A viete vy vôbec, že na tie darčeky by ste robiť nemuseli, keby ste nemali dôvod? Zabudli ste totiž na podstatu všetkého. Cez Vianoce sa rodí Ježiš, nie darčeky. Presne ten Ježiš, ktorý sa o nás stará, požehnáva nám prácu, zdravie aj príjem. Stačilo by sa naňho viac zamerať, vložiť do jeho rúk toto všetko a On nemá problém pomáhať nám so svetskými starosťami. Sám nás ubezpečil, že sa nemusíme obávať: „Preto vám hovorím: Nebuďte ustarostení o život, čo budete jesť, ani o telo, čo si oblečiete. (Lk 12, 22) Aj v kostole, ak by ste chceli, je skvelá príležitosť začať mu dôverovať.

 

2. prípad – mám školu, frajerku…

Ja mám akurát samé zápočty a skúškové. Neviem už ani, kde mi hlava stojí. Stále sa len učím. Strašne veľa toho je tento semester. Asi sa všetci v škole už zbláznili. Ešte aj frajerka dačo odo mňa stále chce. Že sa jej málo venujem. Veď nemôžem s ňou chodiť každý víkend do divadla. Mám radšej koncerty a diskotéky. A v kuse si píšeme. Minule mi poslala svoje fotky aj na Messenger aj na Viber, na Instagrame ju vidím aj stokrát do týždňa. Samé selfie. Však to je podľa mňa už dosť. Jaj, že kostol bola otázka? Fúha, tak tam som dávno nebol. Ešte tak na birmovke. Učili sme sa aj o Vianociach tuším voľačo. Santa Klaus chodí vtedy, nie?

 

Rada:

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre