TOP

Nebojme sa zmeny

Prečo zmena

Zmena má v sebe dynamiku, pohyb, rast, dozrievanie. Fascinuje ma odmalička. Naopak, pre moju babičku bola zmena niečo ohrozujúce. Tento pojem môžeme vnímať s nádejou i so strachom. Pre mňa je možnosť meniť seba i svet okolo výzvou. Som presvedčená, že na to, aby som realizovala povolanie, aby som robila veci lepšie, aby som dokázala zvládať výzvy života, musím sa meniť.

Sama pracujem v povolaniach, kde je zmena želaná a snažíme sa o ňu cielene. Ako psychologička sa v poradenstve usilujem nabádať klientov, aby napredovali v prijatí seba, v zvládaní náročných situácií, v manželských a rodinných vzťahoch, v rodine. Odpustenie sebe a druhým je tiež jedným z dôležitých cieľov poradenstva a prináša zmenu, ktorá je niekedy priam hmatateľná. Uzdravenie psychiky a vzťahov vyžaduje zmenu, ktorá sa začína mimo komfortnej zóny, často je to o prekonávaní seba, vykročení do neznáma, skúšaní nových foriem správania a komunikácie.

Aktuálne prebiehajúce Manželské večery, ktoré robí naše Centrum pomoci pre rodinu, ponúkajú manželským párom možnosť zmeniť zabehnuté stereotypy, zlepšiť komunikáciu, trávenie času, hlbšie spoznať seba i partnera. Iným spôsobom pracujem na zmene ako krajská poslankyňa. Prostredníctvom práce v komisiách, školských radách, ale aj hlasovaniami, rozhovormi a stretnutiami sa usilujem hľadať možnosti podporiť a priniesť pozitívne zmeny pre deti, mládež, rodiny i seniorov v našom kraji.

 

Čo hovorí o zmene Biblia? 

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre