Neprepadajme pochybnostiam

Neprepadajme pochybnostiam

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Neboj sa, maličké stádo, lebo vášmu Otcovi sa zapáčilo dať vám kráľovstvo. Predajte, čo máte, a rozdajte ako almužnu! Robte si mešce, ktoré sa nezoderú, nevyčerpateľný poklad v nebi, kde sa zlodej nedostane a kde moľ neničí. Lebo kde je váš poklad, tam bude aj vaše srdce.

Bedrá majte opásané a lampy zažaté! Buďte podobní ľuďom, ktorí očakávajú svojho pána, keď sa má vrátiť zo svadby, aby mu otvorili hneď, ako príde a zaklope. Blahoslavení sluhovia, ktorých pán pri svojom príchode nájde bdieť. Veru, hovorím vám: Opáše sa, posadí ich k stolu a bude ich obsluhovať. A keď príde pred polnocou alebo až nad ránom a nájde ich bdieť, budú blahoslavení.

Uvážte predsa: Keby hospodár vedel, v ktorú hodinu príde zlodej, nedovolil by mu vniknúť do svojho domu. Aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej sa nenazdáte.“

Peter mu povedal: „Pane, toto podobenstvo hovoríš iba nám, alebo všetkým?“

Pán povedal: „Kto je teda verný a múdry správca, ktorého pán ustanoví nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával určený pokrm? Blahoslavený sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť. Veru, hovorím vám: Ustanoví ho nad všetkým, čo má.

Ale keby si ten sluha v srdci povedal: ‚Môj pán voľajako nejde,‘ a začal by biť sluhov a slúžky, jesť, piť a opíjať sa, pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej nevie, oddelí ho a dá mu podiel medzi nevernými.

Toho sluhu, ktorý poznal vôľu svojho pána, no nepripravil sa a nesplnil jeho vôľu, veľmi zbijú. Toho, ktorý ju nepoznal a urobil niečo, za čo si zaslúži bitku, menej zbijú.

Kto mnoho dostal, od toho sa bude mnoho požadovať, a komu veľa zverili, od toho budú viac žiadať.“

Lk 12, 32-48

Kňaz Ondrej Chrvala

Jeden môj priateľ mi hovoril zaujímavú vec. Má dievča a majú sa radi. No keď sa im nepodarí niekoľko dní byť v kontakte, hneď sa mu do srdca vkradnú pochybnosti – či naňho ešte myslí, či ho má ešte rada alebo či už nebodaj na neho zabudla. Ale keď sa konečne stretnú, vždy zistí, že tie pochybnosti boli úplne hlúpe a celý čas ho mala stále rovnako rada. Vtedy sa sám sebe zasmeje. Keď sa však situácia zopakuje, robí mu ťažkosť dôverovať a neprepadnúť tým pochybnostiam. Ježiš nás pozýva, aby sme neboli ako tento môj priateľ. Aby sme vytrvalo a pokojne verili, aj keď Boha práve pri sebe necítime.


TIP NA DNES:

Ak mám pochybnosti o Božej blízkosti a láske, spomeniem si na všetky Božie prisľúbenia v Biblii a s odvahou a dôverou urobím krok viery k presvedčeniu, že medzi mnou a Bohom je všetko v poriadku.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

#ziveslovo+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00

Obchod+