Očkovanie ako prejav úcty k pápežovi

Očkovanie ako prejav úcty k pápežovi

Keď politici broja proti vakcinácii, žasnem, ale beriem to ako súčasť špinavej časti politiky, odvrátenej od služby verejnosti. Keď proti očkovaniu dávajú vyhlásenia poprední predstavitelia Cirkvi, tak tomu nerozumiem, a to sa považujem za veriaceho katolíka aj člena Cirkvi.

Vraj prístup výlučne očkovaných na zhromaždenia s pápežom ešte viac rozdelí slovenskú verejnosť, požiadavka na očkovanie je donucovaním, chudáci starí a chorí by sa radi zúčastnili, ale ako neočkovaní budú mať odopreté stretnutie s hlavou Cirkvi, a pribúdajú ďalšie dôvody…

Nie je taká choroba, ktorú by viac zhoršilo očkovanie ako ochorenie na Covid-19. V súvislosti s očkovaním zomreli na Slovensku teoreticky štyria ľudia, na Covid-19 12 500. Očkovaní sa môžu nakaziť, ale nepotrebujú hospitalizáciu a nezomierajú. Ak nakazia iného, tak s minimálnou vírusovou náložou. Dnes nikto z odborníkov, ktorí sa venujú tejto problematike aj inak ako na sociálnych sieťach, nepochybuje o vakcinácii ako jedinej forme na zabránenie ďalších úmrtí na jeseň. Preto som presvedčený, že skutočne veriaci ľudia by už mali byť očkovaní, pretože je to praktický prejav pre kresťanov povinnej lásky k sebe a blízkym.

Nechápem myšlienkové pochody nezaočkovaných zdravotníkov a hnutia mysle nezaočkovaných kresťanov. Je to síce ich voľba, ktorú beriem na vedomie, ale za seba musím povedať, že to hodnotím ako nekresťanský postoj. Ak sa nezaočkovaný modlí a prežehnáva, môže byť pokrytec.

Svätý Otec František príde na Slovensko a je to pre nás všetkých kompliment. Verím, že Boh nedovolí, aby sa pri stretnutí s ľuďmi nakazil, ale možné to je. Skúsme si predstaviť, ako by nás svet preklial, keby sa nakazil na návšteve u nás. Na návštevu sa ľudia pripravujú a tešia, vzácne návštevy si mimoriadne uctievame. Keď cítim potrebu byť v blízkosti pápeža, mal by som sa pripraviť. Očkovanie a sviatosť zmierenia sú to najmenej.

Viliam Dobiáš, lekár záchranár

 

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00