Od olympijských hier až po kláštor: Príbeh Kirstin Holum

Od olympijských hier až po kláštor: Príbeh Kirstin Holum
Kirstin Holum bola americká rýchlokorčuliarka na olympijských hrách v Nagane v roku 1998. Sestra Catherine žije a modlí sa v kláštore svätej Kláry v anglickom Leeds. Kirstin a sestra Catherine sú rovnakou osobou – ale s veľmi odlišným životom.

V článku NBC, v ktorom sa profiluje sestra Catherine a ďalšie mladé katolícke sestry vo Veľkej Británii, sestra Catherine opisuje svoju voľbu ako „radikálnu“ a „protikultúrnu“. Žije v kláštore bez pripojenia na internet a bez televízie. „Nemáme všetky tieto rozptýlenia,“ povedala sestra Catherine pre NBC News s odkazom na svet médií, sociálnych sietí a internetu.

„Ste tvárou v tvár svojim vlastným slabostiam. Som vďačná, že nemáme tieto únikové cesty. Môžeme sa skutočne stať slobodnejšími, milovať a byť tými, kým sme chceli byť,“dodala.

Sestra Catherine prijala lásku k športu od svojej matky, ktorá bola tiež korčuliarkou. Keď Kirstin mala 16 rokov, jej matka ju poslala s bratrancom na púť do Fatimy. Tam sa pre ňu všetko zmenilo. Pokračovala v súťažiach, ale už s ohľadom na „Kráľa kráľov“.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00